yüksek lisans askerlik tehiri - tecili, erteleme bitim tarihi hakkında

askerlik erteleme terimlerine, jargonuna yabancıyız. yüksek lisans 3. dönemi bitirdim.

Sorum şudur: aşağıdaki duruma göre benim askerlik ertelenmiş midir?

Askerlik şubesinden taa 2012'de aldığım belgede:
- 31.03.2014 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur.
-erteleme bitim tarihi: 16.01.2014
yazıyor.

yüksek lisans dolayısıyla, bu ocak ayının ilk haftasında okula erteleme için dilekçe verdim (hazır form doldurdum).
fakat okul internet sitesinde aşağıdaki gibi bir ibare var:
"Enstitümüz öğrencilerinin askere sevk tehirinin yapıldığı tarihten en az 2 (iki) ay önce Enstitümüze başvuruda bulunmaları gerekmektedir."
bu askere sevk tehirinin yapıldığı tarihten en az 2 (iki) ay önce ibaresi içime kurt düşürdü.
şimdi okulun bahsettiği 2 ay öncesi tarih için 31.03.2014 tarihi mi, 16.01.2014 tarihi mi baz alınıyor?

velev ki 16.01.2014 baz alınmalı. yani bu durumda benim askerlik ertelenemeyecek mi? bir yolu var mıdır?

Mart tarihidir dostum. Benim arkadaşım da tecili eylülde bitecekti ama Eylül ayı içinde yüksek lisans başvuru yaptı. Ama yine de şubeye bir sor

  • biz siz onlar bensiz daha mutlular  (22.01.14 22:19:18)
cevabı burada gayet net açıklamış arkadaş. (git: www.okansarioglu.com)

daha sonradan benzer durumla karşılaşacak olanlara yardımcı olması ümidiyle.
  • caygun  (23.01.14 13:09:14)