Yerli Turist

Ben yerli turist olmak istiyorum!

Maximiles kredi kartımda 200 TL mil birikmiş. Baktım ki yurtiçi uçak biletleri bu kadar. Bedava bir yere gideyim istedim.

Bursalıyım ve Bursa'da yaşıyorum. Nereye gideyim?
Bana en yakın havalimanı İstanbul. Söyleyeceğiniz rota uçakla gitmeye değmeli.
Gittiğim yerlerde ne tavsiye edersiniz?
Seçenekler yurtiçi ile sınırlı. Önerilerinizi bekliyorum. :)

kapadokya
muğla; datça, marmaris,fethiye ve diğer her yer.
mesafeye değer mi bilemem ama izmir; özellikle selçuk,şirince.
mardin; oo beybi. süper olur
gaziantep.
  • jimjim  (22.01.14 13:23:38)
mardin +1

  • crax109  (22.01.14 14:02:58)
antep'e git ve hunharca yemek ye. beyran çorbası, katmer, kebaplar, baklavalar, fıstıklar.. ohh mis :)

  • kaptan memo  (22.01.14 14:40:37)
antakya tabi ki. hem tarihi hem gastronomik.

ek olarak, antakya'ya karar verirsen, tatil programın da benden.
  • gochebe  (22.01.14 14:55:19 ~ 14:56:05)
doğu tarafı diyorsan mardin, gaziantep
iç anadolu diyorsan ankara
karadeniz diyorsan trabzon, artvin, kastamonu, sinop (artvin'e sefer yok trabzondan arabayla geçersin)
ege diyorsan alaçatı, fethiye
akdeniz diyorsan antalya, alanya

tüm bu yerlerde kışın ne kadar gezebilirsin ve zevk alabilirsin orası ayrı konu.
  • escaperope  (22.01.14 15:04:35)
Benim ilk tercihim Mardin-Diyarbakır-Hasankeyf tarafı olurdu. Her iki açıdan da tarihsel-kültürel açıdan da, gastronomik açıdan da sizi Gaziantep-Şanlıurfa gezisinden daha fazla tatmin eder.

İkinci tercihim Kars tarafı olurdu. Bu mevsimde gidiyorsanız her iki taraf da soğuk olur gerçi, ama soğuk seviyorsanız Kars'ta da mutlu olursunuz. Güzel kış manzaraları, Çıldır'ın kenarında balık yersiniz, Ani harabelerini gezersiniz. Bu ara bir Kars hevesi var üzerimde.
  • bi mekan  (22.01.14 16:37:10)
Ben geçen kış millerimle Side'ye gitmiştim çok memnun kalmıştım, bu mevsim oteller de uygun fiyatlı.

  •   (22.01.14 17:24:42)
kelimesi kelimesine bi mekan +1

  • stk  (22.01.14 17:27:42)
Eğer kışla aran iyiyse bi mekana ben de katılıyorum, bu sene Kars'a gitmeyi istemiştim ben de ama zamanlama uymadı, öte yandan kış ortasında bahar gibi hava da güzel geliyor, tatil be ezinin her türlüsü her mevsimi güzel:)

  •   (22.01.14 17:43:29)
kıbrıs

  • michael_knight  (22.01.14 21:20:57)