Altın hesabı nasıl oluyor ?

25 tane çeyrek altın alsam bankaya versem altına faiz uygulanıyor mu ? bankaya altın hesabı açmamı tavsiye edermisiniz ?

altını seviyorsan ve paranı altında tutmak istiyorsan en güvenli yöntem altın hesapları bence.
seviyorsan aç tabi. vadeli altın hesabında faiz veriliyor evet.

  • ozdek  (22.01.14 11:53:45)
ben faiz işlenmesini istemiyorum bunu bildirmem yeterli olur mu ?

  • fuskiyenin oglu  (22.01.14 11:59:08)
vadesiz altın hesabı açmanız yeterli olacaktır.

  • ozdek  (22.01.14 12:01:29)
ek olarak altınlar fiziksel olarak bankaya mı veriliyor?

  • modo25  (22.01.14 12:08:21)
evet nası vericem gidip 25 tane çeyrek mi götürücem yanımda ?

  • fuskiyenin oglu  (22.01.14 12:10:32)
fiziksel altın götürsen bile, geriye aldığında sadece karşılığı olan parayı alabiliyorsun yani altını bankaya götürmene gerek yok arkadaşların dediği gibi, parayı yatır altına çevirsinler. sen gramı tanırsın ondan sonra.

  • greenplease  (22.01.14 12:22:15)
illa da fiziksel olarak altin yatirmak isterseniz, sertifikali altin vermek zorundasiniz. ornegin hesabinizda 10 gram altin var, siz kuyumcudan 5 gr. sertifikali altin aldiniz, bunu hesabiniza direk yatirabiliyorsunuz.

P.S: soylediklerim Kuveyt Turk icin gecerli, altin hesabi konusunda oldukca iyi olduklarini soylebilirim.
  • alan shearer  (22.01.14 13:12:29)