Market alışkanlıklarınız neler?

1. yumurta alırken açıp kırılmış mı diye bakıyor musunuz?

2. aldığınız her şeyin son kullanma tarihine bakıyor musunuz? yoksa süt ve süt ürünleri mi sadece/genelde ?

3. sebze meyveyi marketten mi, manavdan mı yoksa pazardan mı alıyorsunuz? elinizle yokluyor musunuz?

4. etleri reyondan mı? market kasabından mı? özel kasaptan mı? ne eti alıyorsunuz genelde?

5. nelerin markasına dikkat ediyorsunuz? hangi markaları tercih ediyorsunuz?

6. ucuzluğa önem veriyor musunuz? pek almadığınız markayı ucuz/ucuzlamış diye alıyor musunuz?

7. başka ?

1. evet
2 her ürüne.
3. iki yerdende alıyorum. evet yokluyorum.
5. her ürünün markasına dikkat ediyorum.
  • mahone  (21.01.14 19:49:16)
1. bakarım
2.ne alıyorsam
3.market, seçerek alırım
4.özel kasap, dana
5.marka önemli
6.ucuz olmasına bakarım, ama ucuz diye dandik almam
  • rock n roll  (21.01.14 19:49:16)
1. Yumurta yemiyorum
2. Her zaman bakiyorum. Icindekiler kismina da muhakkak bakarim.
3. Genelde marketten, bazen de pazardan aliyorum. Elimizle yokluyoruz, secerek aliyorum evet.
4. Et yemiyorum.
5. Yiyecekte ozellikle marka takintim yok. Genelde hangisi daha saglikli gorunuyosa veya bazen de ucuzluguna gore aliyorum.
6. Evet. Tasarruflu olmaya calisirim.
7. Iyi aksamlar.
  • nathanieltroy  (21.01.14 19:52:21)
1. evet
2. genelde her şeyin.
3. market
4. market kasabı ya da et balık kurumu
  • inheritance  (21.01.14 19:52:26)
1- hayır
2- genelde sadece süt ürünlerinde bakıyorum
3- market. yokluyorum.
4- market kasabı.
5- içecek ve yoğurtta markaya bakıyorum. geri kalanında bakmıyorum.
6- evet. evet.
7- eğer sevgilime ya da yeğenlerime alıyorsam herhangi bir şeyi, ne olursa olsun, en iyisini alıyorum fiyatına bakmaksızın. kendim için en ucuzu.
  • sen git ben geliyorum  (21.01.14 19:55:37)
1.yumurtaya bakarım şarttır.
2. tüm ürünlere bakarım stt için ama şekerli ambalajı janjanlı ürünlere bakmam, bayatsa bile hoşuma gider çoğu. ayrıca raf ömrünün sonlarındaki ürünleri indirimli satan yerleri severim, bu ürünlere yönelirim, sorumluluk sahibi bir iş olduğunu düşünürüm.
3. sebzegilleri nereden bulursam alırım ama pazarcılar çakal, akşam pazarına gitmeye üşendiğimden pazardaki mostra gösterip çürük kakalayanlarla muhatap olmam.
4. genelde tavuk etini marketten paketlenmiş alır, kullanmadan önce yıkarım.
5. özel marka tercihim yok, tamamen rastgele ürünlerde markaya dikkat ederim ya da belki etmem. teferruat.
6. ucuzluk mühim, almadığım marka aşırı kıllandığım markadır, ucuzlasa da almam sanırım.
7. tesco kipa türü marketleri seviyorum yav. denizli sümerdekini mesela. diğer şubelerini bilmiyorum ama.
  • tek millet tek dil tek yuzuk  (21.01.14 19:57:53 ~ 20:00:51)
1-evet
2-sadece süt ve yoğurt.
3-marketten. yokluyorum.
4-helal et satan pakistanlı dan.(diğer türk arkadaşın baskısıyla)
5-greek ya da italian olanları tercih ediyorum.
6-fiyatlarını karşılaştırıyorum, ama hangisi daha lezzetliyse tercihim o oluyor.
7-anket doldurmayı seviyorum.
  • sumuklu asilzade  (21.01.14 20:02:50)
1. bakarım
2. bakarım
3. genelde marketten ama, annem pazara giderse ona aldırıyorum
4. tavuk ve hindiyi market kasabından, kırmızı eti normal kasaptan alıyorum. genelde hindi yerim.
5. sütte pınar ve sütaş iyi. makarnada barilla (tek tam buğday makarnası üreten bu var). şampuan clear. aklıma başka gelmedi. zaten bunlar dışında ambalajlı ürün pek almıyorum.
6. pek değil.
7. markette çok oyalanıyorum. ne alsam, şu da mı lzımdı derken eve bi saat sonra döndüğüm oluyor.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (21.01.14 20:13:06 ~ 20:43:16)
1. Hayir
2. Et disinda bakmiyorum
3. Marketten, paketlenmis oldugu icin genelde yoklamadan
4. Reyondan, dana kontrfile, mumkunse bekletilmis olanindan
5. Ayni urunun farkli marka versiyonlarini alip, hangisi daha hosuma giderse sonra o marka olmasina dikkat ediyorum
6. Almadigim bir markayi ucuz diye almiyorum. Ama aldigim markada indirim varsa ve bozulmayacak bir seyse fazlaca aliyorum
  • crown  (21.01.14 20:18:26)
1- evet, bide üstlerini kontrol ediyorum
2- evet herşeyin skt bakıyorum
3- manavdan alıyorum
4- günaydından alıyorum genelde, değişiyor ama her zaman kıyma ve bonfile bulunur dolapta
5- süt ve yoğurda en çok önem veriyorum, danone iyidir
6- geneli aynı olan ürünün en ucuzunu alıyorum ama bazen pahalı ürün iyidir
  • GibsonRules  (21.01.14 20:18:37)
1- bakıyorum
2- süt ve süt ürünlerine bakarım
3- pazar-market karışık
4- mahalle kasabı. kesinlikle kuzu
5- süt, kişisel bakım gereçleri(şampuan, saç kremi vs), tuvalet kağıdı peçete gibi kağıt ürünler, deterjanlar offf çok şey varmış. kuru baklagil, ekmek ve kuruyemiş harici her şey sanırım
6- önemli. ucuzlmış diye alt sınıf bi markayı almam. ama mesela loreal yerine pantene indirime girdiyse onu alırım ama hobbyi istediği kdr ucuzlasın almam.
7- eyyorlamam bu kadar
  • esek sipasi  (21.01.14 20:22:13)
1. evet
2. hepsi
3. super marketten. ara sira pazardan
4. donmus, 100 gramlik porsiyonlanmis kiyma, tavuk gogsu
5. bilinmis markalari tercih ederim, her sey icin
6. iyi markalarin promosyonlarini beklerim, ucuzlarsa stoklarim(stoklanabilirse)
7. hep en arkadan alirim, ne olursa olsun. ambalaj yirtilmis mi vs bakarim. cam icindeki urunlerde cami titizlikle incelerim, catlak olmasin diye.
  • beriberi  (21.01.14 20:35:50)
1. evet

2. hepsine.

3. marketten, elle yoklarım.

4. reyondan, tavuk eti.

5. markasının önemi yok, ambalajı-içindekiler-fiyat güven veriyor mu diye bakarım. farklı zamanlarda farklı markalar kullanırım. değiştirmediğim bir tek şampuandır, head and shoulders.

6. ucuz olması tabi ki önemli, ama özellikle gıda ürünlerinde damak tadımı bozmamaya gayret ederim. para az olunca ekmek arası petibör de yenir öğrenci evinde ama, o ayrı bir evren :)

7. küçük oğlan da okula başlıyo bu sene inşallah.
  • vizdilva  (21.01.14 21:09:04)
1- kapaklıysa açıp bakarım bi...
2- hiçbirine bakmıyorum açıkçası. bi durum olursa evde bakarım :/
3- evimin önünde pazar varken pazardan alıyordum ama onun dışında hayatta uğramam. (sese katlanamıyorum) marketten alırım. manavla da hiç işim olmaz.
4- et alamıyorum ben. kasaba asla gitmem. marketin şarküteri reyounundan çekinirim. (peynir filan da alamam) anca paketlenmiş ürünlerden alırım.
5- marka önemli değil. market markalarını bile alırım. yani en azından bir kere şans veririm. kötüyse bi daha almam. (çay, ketçap, kola gibi bağımlısı olduğum ürünler hariç)
6- ucuzluk çok önemli. bi şey ucuzladıysa alırım, yani deneyip memnun kalmadığım bi şey değilse.
7- ürünleri karşılaştırırım. bıraksalar saatlerce gezebilirim markette. barkodları kontrol ederim. kasada yanlışlık yaşamak istemem.
kırık bisküviyi asla almam. gramaj/adet hesabı yaparım. 10'lusu 2,95 olan şey 30 kuruşsa teklisinden 10 tane alırım gene de o 10'luyu almam.

daha çok var da aklıma gelmedi.
  • supergirl  (21.01.14 21:34:48)