Karton toplayan gençler

Bu çocukların yamuğunu gören, duyan oldu mu hiç? Ben hiç duymadım ve benim başıma da bir şey gelmedi. Kamuoyu yoklaması yapıyorum. Teşekkürler.

görmedim ve duymadım.

  • rock n roll  (21.01.14 18:57:56)
milletin bunlara yamukları oluyor ama bunların kimseye yamukları olmuyor.

  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (21.01.14 18:59:52)
ben cidden bu adamlara asiri sempati besliyorum. cunku bir cok kisi burun kivirir ama adamlar cevreye duyarli bir is yapiyorlar. ha tamam cevre icin yapmiyorlar amac para ama, yaptiklari is bir amaca hizmet ediyor. o yuzden evde topladigim ambalaj atiklarini haftada bir bizim sokaktan gecen cocuklara veriyorum.

bir yamuklarini gormedim. deli oglanin dedigi gibi kafasini kaldirip yan bile bakmiyorlar. adamlar islerine konsantreler
  • exlibris  (21.01.14 19:00:50 ~ 19:03:19)
çok üzülüyorum onlara, çok zor hayatları

  • rock n roll  (21.01.14 19:01:35)
onlara hayranim. bi yamukluk yapanini gormedim. hayranligimin sebebi, dilenciler gibi gotu serip para dilenmiyor, geri donusumle dunyaya fayda sagliyor,, ustelik karakter olarak da minibuscu, taksici gibilerinden daha duzgun insanlar.

  • mayeskuel  (21.01.14 19:02:41)
hiç bi yamuklarını görmüşlüğüm yok, nerde görsem selamımı verir geçerim, kendini insan zanneden çoğu insandan daha insan hepsi amk.

  • obaa  (21.01.14 19:03:18)
  • tek millet tek dil tek yuzuk  (21.01.14 19:06:57)
görmedim açıkçası, hayatları zor. üstte yok başta yok...

  • doxanikee  (21.01.14 19:10:03)
  • kafadanbacakli  (21.01.14 19:24:44)
yamuk yapacak olsalar kağıt toplamazlardı bence.

  • al basmadan donu var  (21.01.14 19:50:08)
çöpleri karıstırıyolar daha ne yamugu olacak

  • partizan  (21.01.14 19:51:06)
ne duydum ne gördüm, zaten yamuk adam olmadıkları için, "dilencilik, hırtlık, serserilik yapacağıma emeğimle paramı kazanırım daha iyi diyen insanlar olduklarından" bu işi yapıyorlar, çıkardıkları bir fanzin tarzı dergileri bile vardı hatta, saygı duyarım her zaman kendilerine.

  • kyha  (21.01.14 20:00:24)
ben de görmedim duymadım, yan gözle bile bakmıyorlar.

  • innerbliss  (21.01.14 20:49:55)
ufakken beni koşturmuşlardı. bir kere sadece.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (21.01.14 20:56:40)
Belediyenin alması gereken kutudan alıp kendi çalıştıkları firmaya götürüyorlar. Şimdi diyeceksiniz ki sonuçta o atıklar dönüşüyor, ne fark eder? Belediye o iş için bir sürü atık kutusu yapıp mahallelere koyuyor ve onların her hafta düzenli olarak toplanması için eleman alıyor, toplama ağı kuruyor. (Eleman, kamyonet, zamanlama) Haliyle belediyenin bu işten kar etmese bile biraz para kazanması lazım. Ama bu hizmetin belediye tarafından sunulmadığı şehirlerde sıkıntı yok, oralarda da bu dediğiniz kişilerin olması iyi oluyor.

  • grgn  (21.01.14 21:04:41)
Bir tek bana mı denk geldi yahu bu "yamuk"? 3 4 sene önce bisikletliyken birisi düşürmeye çalışmıştı beni. O gün bugündür de bi çekinirim. Ancak yolda gördüğüm kadarıyla bağzı insanlar yanlarından dahi geçmiyor. Oyle bi saçmalık yapmam ama dediğim gibi o olaydan sonra hep önyargılı oldum.

  • okuyamıyom ben ya  (22.01.14 00:35:23)
kaldırımı kullanmayıp yoldan gidiyorlar ya, kenara kaymıyolar bi gün arabayla giderken vurucam diye korkuyorum.
bu yamuk sayılabilir. gibi.

  • kedidir o kedi  (22.01.14 03:16:11)