[]

hurda araç yasası

şimdi bir yasa çıkmış sanırım. devlet 90 - 94 model arası arabaları 6.500 e satın alacakmış. internette biraz araştırdım böyle bişey var fakat bu para sadece yeni araba alacaksak mı veriliyor yoksa direk arabayı götürüp parayı alıp geliyor muyuz? nedir durum tam olarak bilen var mı? ve bu işlem nerelerde yaptırılıyor?
 
sıfır araç alırken, ÖTV'den düşüyor devlet o parayı. yani 6500TL az para ödüyorsun araç alırken. arabayı görütürüp 6500TL alamıyorsun tabi.

ama şöyle bir durum var ki, senin kenarda hurdaya dönmüş 1000lira etmeyen arabanı, sıfır araba almak isteyenler kapışacak. 2000-3000TL gibi bir fiyata onlara satacaksın, onlar da aldığı arabadan 6500TL kara geçecek. durum bu. ayrıntılarda farklılıklar olabilir ama genel hatları ile durum bu
  • han20  (21.01.14 18:02:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.