Excel delirdi.

excel ile bir tablo hazırlarken ilginç bir sorun çıktı. tek hücre seçilemiyor. illa alttaki hücrede seçili hale geliyor. bu yüzden de belli hücreleri seçmek gereken işler yapılamıyor. bir de bu sorun sadece bu dosyada var. diğerlerinde gayet güzel çalışıyor. bazı sitelerde sağ tuş ile seçmekten bahsedilmiş ama o zaman da belli ikinci hücreyi seçmek müknün değil. bunun dilinden iyi anlayan biri yardım edebilir mi acaba?

not: format ve sistemi yeniden kurmak dışındaki tüm öneriler değerlendirilecektir. exceli yeniden kurmak dahil (delirtti beni gerizekalı)...

İlgili hücreler bir formülle hesaplanmış ve matris gibi dizi hücreleri mi? Hücreleri genişletip Shift+Ctrl+Enter ile aynı formülü uygulayınca Excel onları bir matris veya vector gibi görüp tek hücreyi değiştirmeyi reddeder.

Eğer durum buysa, yapabileceğiniz şeylerden biri herşeyi kopyalayıp başka bir sheet'e Özel Yapıştır'dan değerlerini yapıştırmak ve daha sonra o değerler üzerinden işlemler yapmak olabilir.
  • aychovsky  (21.01.14 14:45:15)
üzerlerinde hiç bir formül yok. bildiğiniz basit tablolar. sadece içlerine değerleri yazılıp toplanmaları gerekiyor.

  • tururo  (21.01.14 14:51:22)
teamviewer ile bağlanıp yapabilmem söz konusuysa yardımcı olabilirim.

  • safepassage  (21.01.14 15:16:09)
olamıyor ne yazık ki. önemli bir dosya bu.
exceli kaldırıp tekrar kuracağım. belki düzelir..

  • tururo  (21.01.14 15:24:23)