kullanılmayan eşyalardan kurtulmaca

istanbula yeni geldim ve eşyalı bir ev tuttum. ev normal şartlarda bir aile evi ve benim işime yaramayacak zibilyon tane eşya var. ev sahibiyle görüştüm işine yaramayan ne varsa at dedi.

bunların arasında mutfak eşyası(tabak çanak tencere), ev sahibinden kalan kıyafetler, yorgan falan türlü türlü sürprizler mevcut.

okey dedim başladım ayıklamaya, ne var ne yoksa işime yaramayan bahçeye çıkardım. şimdi sorun şu ki bunları buradan nereye atacağım. bir hayli eşya da oldu. eskici diyeceksiniz biliyorum da eskici denk getiremedim anasını satayım. mesai saatleri içerisinde zaten evde olamıyorum.

eşyalar bahçede duruyor ben onlara bakıyorum onlar bana. yarın bigün yağmur olacak kar olacak iyice kötü olacak. gidip teker teker çöpe de atılmaz. hacmen imkansız yani bu olay. belediye gelip ceza falan yazar herhalde.

ne yapmam gerekir? belediyeye haber verip bi çöp arabası mı çektirmeli? eğer böyle bir opsiyon varsa nereyi arayacağım? bilgi edineceğim vs.?

bir fikri olan var mıdır?

atılan eşyalar arasında bir başkasının işine yarayacak hiç mi bir şey yok? en kullanılabilecek türden olanları buraya yazsan, belki işine yarayan biri gider alır, bir miktarından kurtulursun sen de.

  • letheavendangered  (21.01.14 13:16:32)
(bkz: freecycle)

  • el magico  (21.01.14 13:19:37)
eşyaları yazsan da ihtiyacı olan gelip alsa?

  • icim urperiyor  (21.01.14 13:20:22)
aslında olmalı bir şeyler. yani ne bileyim ben biraz titiz davrandığım için fazla eşya attım.

tabak, çanak, bardak, tencere, yorgan yastık vs. var hatırladığım kadarıyla. baya bir kıyafet var ama yaşlı bir teyzenin ekstra large kıyafetleri. bi liste mi yapsam acaba? böyle düşününce aklıma bunlar geldi ama illa ki başka şeyler vardı.
  • syozkn  (21.01.14 13:27:55 ~ 13:28:12)