Yazz 24+4

Uzun süredir kullanıyorum. Normalde hapım dün bitti ve gece regl oldum. Bu gece saat onda yeni kutuya baslamam gerekiyordu ancak almayı unuttum. En erken yarın sabah baslayabilirim. Bu durumda ne yapmalıyım?

A) yarın ilacın 1. Gunu gibi davran ve yine gece 10 da al.
B) yarın ilacı unutmuşsun gibi iç. Yani sabah hatırlar hatırlamaz 1 tane ve gece 10 da ikinci gün için olanı iç.

Bu şekilde ilacın etkinliğinde bir problem olur mu??

Ben de yasmin kullanıyorum. Benimki daha vahimdi, 3 gün unutmuşum.
Eyvah diye doktoru aradım 4. günün sabahı, şimdi 1 tane al akşam da normal saatinde al kutu bitene kadar devam et problem olmaz demişti.
Sizin yine 1 gün bile geçmiyor herhalde, sabah alırsanız.

Kısacası b şıkkı ,)
  • rabbititus  (20.01.14 21:32:09)
önceki ayda doğum kontrol hapı kullanılmışsa bir sonraki ayda başlamak için adetin 3. gününe kadar süreniz var. diye biliyorum.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (20.01.14 21:41:25)
B

içmediğiniz gün için de içeceksiniz. etken maddeli hapı aldığınız gün hiç değişmeyecek (ör:pazartesi)

yani siz yarın hapı satın alır almaz ilk hapı pzts etiketleyip için. sonra salı gününkünü de vaktinde yani 10 gibi için. iki gün de unutsanız bu böyle. emin değilim ama sanırım 3 de. 4'ten sonra işler değişiyor.

akşama kadar içmeseniz bile iki tane içeceksiniz.
  • supergirl  (20.01.14 22:11:04 ~ 22:13:46)
B.
Ben de aynı ilaçta aynı şeyi üç kez yaşadım, böyle yaptım.

  • tanterosa  (21.01.14 08:10:43)