[]

Lise kpss VS üni kpss

Merhaba,

kafama birşey takıldı. gayet sığ bi düşünce, cevabıda basittir büyük ihtimal.

Şimdi;

Lise mezunu bir insan üniversite sınavına çalışmadan direk KPSS yoğunlaşsa ve biryere atansa, üniversite bitirmiş KPSS ile atanmış adamdan ne farkı var, ya da ne eksiği var?

Ben 5 sene üniversite okuyup gene KPSS kasıyorum ve memur olarak atanıyorum. e lise mezunuda hiç 5 sene okumadan direk sınava çalışarak memur olarak atanabilir. Bu lise mezunu adamın üniversite mezunu adamdan eksikleri nedir tam olarak. Aradaki maaş farkını gözetmeksizin, nedir yanİ. Bu adam atandıktan sonra dışarıdan üniversite bitirip 5 sene üni bitiren bi adamla aynı seviyeye gelmiyecek mi?

biri bana şu olayı açıklasın agalar. üniversite bitirip kpss çalışacaksan neden liseden hemen sonra kpss çalışıp hayata atılmıyoruz?

Üniversiteyi bitirince gene kpss'ye çalışacaksam niye boşu boşuna yıllarımı heba edeyim ki. Önce lise kpss ile atanıp daha sonra dışarıdan bitirim üniyi. öyle değil mi?

 
Valla iste bu tespiti 25 yasindan once yapamiyor bunye.
Yasayarak ogreniyorsun.
Evet diyorum haklisin.
  • cecilia  (20.01.14 19:36:33) 
lise mezunu benim bildiğim alt düzey memurluklara girebiliyor farkı bu olabilir.


  • zebragibi  (20.01.14 19:40:04) 
@zebragibi

Ne gibi mesela. koşullar aynı değil mi. belki üniversite bitiren adam lise mezunu adamın şefidir gibi mi.

ben mühendis olarak 3000tl alıyorsam lise mezunu 2000tl alıyor, ki en düşük memur maaşı buymuş.

Ben memurken üniversite bitirsem maaşım yükselmez mi?
  • zbrs  (20.01.14 19:47:02) 
lise kpssde meslekler berbat,gassallık var yahu yani sınavı geçtin gassal olursun
ne alakaysa!bir de teknik bilgin olmalı elektrik gibi.Ha benim de yok yapacağı şey sınavı geçip örneğin meteoroloji dairesinde memur olup işte rapor yazarsın dosya getirirler pcye yazarsın gibi. ÜNİ KPSS ile farkı şu meslekler; www.butunsinavlar.com

  • WrAiTh  (20.01.14 19:48:25 ~ 19:50:06) 
liseden gidip memur olursun. kazandigin parayla ozel universiteye gidip istedigin bolumu biterebilirsin.

Benim cevremde nedense yapanlar var. Getir gotur isleri de fotokopi cek su bu. Sanki ozel sektorde, oturup koltuga butungun yaylandiriyolar. Gerektiginde patronunun karisinin soforlugunu bile yapiyosun, adamin cocugunu okuldan aliyosun. Sirf ozel sektor diye canini cikartiyolar.

Memurken giris saatin belli cikisin belli. Aldigin parayla 2. ogretimde devlet universitesinde de okuyabilirsin. Uni bitince kademen de yukseliyor.

Bi cok cevremden gordugum, zamaninda devlet dairesinde de ozel bi firmama da staj yapip, lise mezunu adamin da, kadinin da(devlet dairesinde) ne is yaptigini bilerek konusuyorum tum bunlari.

Kardesime de hatta bunu soyluyorum. Lisesi bitecek kpssyi gir diyorum. Gayet mantikli.
  • barbara herhalde barbara manken olan  (20.01.14 20:14:06) 
e o zaman niye ben 7 sene üniversite okudum amına koyum ya?

hadi buna cevap verin!

7 senede belkide bölge şefi, müdürü olacaktım ben.
  • zbrs  (20.01.14 20:20:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.