literature review a ne yazayim

Bi essay yazmam gerekiyor global finansal krizlerin euro zone ve us bolgesine etkisini abd almanya ve yunanistanin gdp, issizlik orani ve bir ibdikatorle daha karsilastirmam gerekiyor. Introya bunlari kisaca yazdim ama lit reviewde tam karar veremedim acikcasi. Ulkelerin durumlarini kisaca mi aciklayayim indikatorleri mi aciklayayim.ne yapayim sizce ya yeni yeni yaziyoruzk

Lİterature Review'a iki yönden girmek faydalı. İlki uygulama alanı, ikincisi yöntem. Bu ikisinin çakışmasında bir literatür boşluğu olduğunu kanıtlamak gerek. Bunları da genişten dara getirmek gerek.

İlk olarak "finansal krizlerin etkisi hangi açılardan incelenmiş" konulu bir giriş ile başlayabilirsiniz. Sonra da Euro Zone için neler yapılmış, US için neler yapılmış' a bakabilirsiniz. Sizin yapacaklarınızla benzer veya farklılaşan yönleri neler? DOlayısıyla sizin çalışmanızın motivasyonu bu çalışmaların hangi özelliklerinden kaynaklanıyor kısmına cevap vermiş olursunuz.

Daha sonra indicator'lar. Bu indicator'lar daha önce benzer çalışmalar için kullanılmış mi, ne sonuç vermişler? Bu durumda sizin indicator seçiminiz literatürdeki nelerden etkilendi?

Sonra da yöntem. Benzer çalışmalarda hangi yöntemler kullanılmış? Bunların ne gibi eksi-artıları var? Bu yöntemler çalışma amacına göre nasıl belirlenmiş?

En son da yöntem-uygulama tutarlılığı? Hangi yöntem, hangi soruya cevap vermiş ve bu uygulama alanı üzerinde neler yapılmış?

Bunların hepsi literatürdeki boşluğu ortaya çıkarır ve bu boşluk sizin çalışmadaki temel motivasyonlarınızdan biridir.
  • aychovsky  (19.01.14 21:49:54)