Gerçek yerlerde çekilmiş filmler

demek istediğim stüdyo ve efektlerden çok çoğu gerçek yerlerde çekilmiş filmler.

neler?

mesela yüzüklerin efendisi bu kategoriye girer mi? filmin yüzde kaçı stüdyo/efekt ve yüzde kaçı gerçek hayattan tam bilmiyorum mesela..

harry potter.

  • kahvefincani  (19.01.14 19:36:30)
yüzüklerin efendisindeki araziler, dağlar falan gerçek. yeni zelanda'da.
harry potter da o şatoda çekildi gerçekten. iskoçya'da mı neydi şato yanılmıyorsam.
avatar direkt yeşil perdede :)
  • sen git ben geliyorum  (19.01.14 19:42:53)
YIldız Savaşları'nın Malaga'da çekilen büyük bir kısmı var. Hatta hala özel kutlamalar yapılıyor.

  • aychovsky  (19.01.14 19:43:57)
youtube dan hobbit in kamera arkasi videolarini izleyebilirsiniz 6 parcaydi sanirim.

araziler falan hep yeni zelanda dan evet
  • babamasoliimbananickaldirsin  (19.01.14 19:52:00)
Yüzüklerin Efendisi zaten Yeni Zelanda için bir turizm kapısını açtı. Hobbiton'a geziler düzenleniyor. Başka hobbit köyleri yapıldı. O karlı dağlar ve yemyeşil vadilere geziler varmış. Hatta geçen sene bir haftalığına başkentin adını Middle Earth yaptılar. Bu da Air New Zealand'ın uçuş güvenlik videosu.
www.youtube.com

  • aychovsky  (19.01.14 19:59:45)
Oha kimse yazmamış. Tabiki de the Fall. Neredeyse sıfır efekt ve harika sahneler var.

  • nec12  (28.01.14 23:17:55)
"çoğu stüdyo ve efektlerden ziyade gerçek çekimdir" şeklinde yapımcılardan veya bir eleştirmenden somut bilgi almış değilim fakat sahnelere dayanarak, in bruges diyorum.

  • der meister  (28.01.14 23:20:07)