[]

sporda beslenme ?

selam ahali ;

3 kg fazlamdan dolayı ve vucudumun şekilsizliğinden ötürü. spor salonuna gitmeye başladım.

sorum; iş yerinden çıkışta salona gitme imkanına sahibim ve beslenme olayını nasıl yapmalıyım sizce ? direkt dışarda yiyip spora mı gideyim ?

tşk

not : iş yerinde nasıl yemek yiyebilirim ki ?

 
2 saat önce yemek işini bitirmiş olmanız gerekiyor. ona göre ayarlayın.


  • melancholyman  (19.01.14 18:49:07) 
istediğin kadar çalış beslenmeyi sistemli ve bilinçli yapmazsan bir fayda göremezsin. alttaki kaslar şekil ve hacim kazanır ama üzerindeki yağı eritemezsin. o yağı eritmek de bilinçli beslenme ile mümkün. iyi bir vücudun %30u çalışmak %70i beslenmedir der vücutçular.


  • kallesnikof  (19.01.14 19:02:17) 
kallesnikof doğru demiş (: beslenme planı yapacaksın ilk baştan bir bilene danış. Vücut yağ oranını düşürerek kaslarının şekli ortaya çıkar, ve istersen evden de yemek hazırlayıp işe götürüp yiyebilirsin. Ben tavuk göğsümü işe götürüyorum, ufak kaplar alıp küçük bir spor çantasına koyup götür ;)
Benim spor çantamda: yulaf ezmesi,süt,tavuk göğsü ve supplementlerim oluyor :)

  • SemihCebrail  (19.01.14 19:08:21) 
  • arnold schwarzeneger  (20.01.14 08:05:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.