Maaş sorusu

27 yasında alanında master yapmış bir mühendisle
24 yasında yeni mezun bir mühendis için;

-aynı ilana cagrılsalar maaş teklifi farklı olur mu? kurumsal bir firmadan bahsediyoruz.
-tecrübe ikisinde de aynı. yok denecek kadar az. aynı kişiden bahsediyoruz.

master yurdısından olsa?

Birebir aynı olduğu durumlara şahidim. Önemli olan yapacağı iş, yapacağı işin o 'master'ı gerektirmesi. O qualification'lar direkt maaşı değil, işe girip girememe şansını değiştirir, master'ı olan adam tercih edildi ama aynı maaş aralığı tavsiye edildi mesela, sonuçta yine karlısın.

  • roket adam  (17.01.14 23:02:35 ~ 23:05:08)
tecrübe yoksa cok fark etmez ayrica bitirilen üni.ler de önemli

  • Mügüs  (17.01.14 23:02:56)
üniversite, beceriklilik, tecrübe ve iş bilirlik önemli.

  • efrasiyab87  (17.01.14 23:04:36)
ikisi de ayni isi yapacaksa/yapabilecekse maas farki falan olmaz, mulakatta iki taraftan biri buyu yapmazsa.

  • Golgi  (17.01.14 23:12:10)
aynı pozisyonda maaşlar aşağı yukarı aynıdır.
4 dil bilen* 35 yaşındaki iş arkadaşımla aramda çok az bir maaş farkı var.

  • japon askeri  (17.01.14 23:38:56)
İlan aynıysa maaş teklifi de aynı olur. İşveren için neler yaptığınızdan çok onların işine ne kadar yarayacağınız önemlidir. Hele kurumsal firmalarda maaş baremi bulunduğunuz pozisyona göre olur. Lisans mezunu olup aynı şirkette şef pozisyonunda biri, doktora mezunu olup iş hayatına yeni başlamış birinden fazla alabilir.

  • bazilika  (18.01.14 00:04:56)
bu işler kendini pazarlamakla alakalı biraz. sonuçta nitelikler açısından sıkıntı yoksa sizin maaş talebinize göre bir teklif sunulur size..

  • temir  (18.01.14 00:15:56)
Kurumsal firmada kisiye degil pozisyona maas verilir. Fakat bu maas araliklidir yani 3000 ila 3500 diyelim. Senin ozelliklerin daha iyiyse ve 3500 sana verirler ama istemezsen vermezler tabi :).

  • bilan  (18.01.14 00:45:37)