kocaeli'yi yemiş yutmuşlara bir kaç sorum var??

herkese kocaman merhabalar,

kocaeli'ni hiç bilmeyen biri olarak ve en geç 3 hafta sonra iş dolayısıyla eşim ve oğlumla oralara göçecek olmam sebebiyle, kocaeli'yi bilen tanıyan dostlara bir kaç sorum olacak. değerli, yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler. hiçbir semti bilmediğim için cevaplara semt adını yazarsanız daha da makbule geçer daha da şen olur bünye..

-iyi bir çocuk doktorunun olduğu poliklinik veya sağlık merkezi hangisidir?
-hanımla şöyle iki tek atıp fasılla veya canlı müzikle bişeyler yiyebileceğimizve rahatsız olmayacağımız mekanlar nerededir?
-işkembe çorbası nerde içilir?
-kokoreçin babası nerde olur?
-iş çıkışı bira içilebilecek erkeklere özel itin puştun olmadığı meyhaneler nerde bulunur?
-hafta sonu aile pikniği nerde olur?
-hafta sonu aile alışverişi nerde olur?
-taze balığı kim satar?
-ev kiralamak için bana önerilen hangi semti önerirsiniz (seçenekler : yahyakaptan, gündoğdu, dünya bankası vb)
-hangi semtlerden uzak durmalıyım?

cevaplarınız benim için çok önemli..sayenizde hayatımı yönlendireceğim desem yalan olmaz...

yahya kaptan'a taşın

kocaeli de oturalabilecek en iyi yer
  • croswell  (15.01.14 23:09:19)
-özel ilgi çocuk polikliniği var altınnal otel'in orada. www.ilgicocuk.com

-sabancı kültür merkezinin oralarda denize nazır balık lokantaları var. kumkapı gibi.

-izmit'in girişinde merkez bankası'nın yanında bi işkembeci var adını unuttum şimdi.

-fethiye camiisini orada barlar sokağı var. barlar sokağında zanzibar var. adımı söyleyin diyeceğim de söylemeyin boşverin. =P orası iyidir.

-seka park'ta piknik yapabilirsiniz.

-ne alışveriş yapacağınıza bakar. giyisi ise outlet center var. fuar'ın biraz ilerisinde. karfur yolundan düz gidiyorsunuz biraz bulursunuz.

-taze balık halk evi'ndeki balıkçı pazarında olur.

-kaptan pahalıdır ama iyidir. hem on dakikaya şehir merkezinde olursunuz. gündoğdu tee ebesininkinde. dünya bankası da çok tenha ve o da ebesininkinde.

-mehmet ali paşa'dan uzak durun derim ben.

-kokoreç'i unuttum. merkez bankası'nın olduğu hizada elecktroworld var. onun da gerisinde midye zart zurt satan bir yer var. aklınıza gelen her ünlü oraya uğraşmış zamanında. iyidir kokoreçi.
  • bu nick tam yirmi alti karakter  (15.01.14 23:14:12 ~ 23:17:26)
2-sahildeki balık lokantaları başka da pek içkili yer yok gibi(Balıkçı hamdi)
3-kesinlikle seçkin işkembe çok eski bir yer
3-yahyakaptanın girişinde bp nin yanında bi seyyar abi vardı hala varsa iyi yapar
4-barlar sokağı var ordaki doping bar gayet güzel nezih bir ortam çok katlı sonkat teras
5-maşukiye,derbent benim bildiğim bunlar ama daha çok yer vardır
6-carrefour,real
7-taze balığı halkevinin yanındaki balıkçılardan alabilirsin daha önce bahsettiğim barlar sokağına yakın
8-kesinlikle yahyakaptan

toki tarzı bir yer ama genelde memur,öğretmen,mühendis oturur.izmitin en yeşillik yeridir şehir merkezine yakın evler çok eski değil.geçen senelerde acayip güzel bi yürüyüşparkuru yaptılar yanına bisikelt yoluda var.Park sorunu yok tiyatrosu sineması okulu falan mevcut. kiralar 600-900 arasında değişir.ama 2000den sonra yahyakaptanın etrafına çok güzel siteler yapıldı tek katlı ya da dubleks ortak havuzlu onlarda da kiralar 800-1200 arası değişiyor

9-gecekondunun olduğu yerlerden uzak dur
  • allstar  (15.01.14 23:16:08 ~ 23:20:47)
Kitap pastası diye bir mekan var. Denk gelirseniz girin mutlaka. Nezihtir. Onun dışında bir şey bilmiyorum maalesef..

  • sistem enkazı  (15.01.14 23:16:23)
#Ev tutmak için:yenişehir mah,yahya kaptan,yuvam ,yenikent 60evler tarafları olur,basiskele ve kullar taraflarında birçok yeni siteler yapılmakta arastirilabilir. Uzak durman gereken yerler yenidogan,bagcesme,körfez,m.ali paşa
#balık için halkevinde balıkçılar çarşısı var.
#piknik için maşukiye,sapanca,derbent taraflarina gidilebilir ama önce yuvacık barajının oraları mutlaka görün.
#hanımla iki tek atayım derseniz adresiniz marinada ki tekneler olur.
#hafta sonu alışveriş için pek fazla alternatif yok yürüyüş yolu, ncity ve outlet center dolasilabilir
  • sealth  (15.01.14 23:22:28)
Kokoreç içinde fevziye caminin karşısında bir han vardı(ismini hatirlayamadim kuyumcular çarşısı ile bitisik) kokoreç office diye biryer var orayı deneyebilirsin bir de yahya kaptanın girişinde bp nin orada küçük biryer var birkaç kez yemistim güzeldi.

  • sealth  (15.01.14 23:43:01)
Yahyakaptan yerleşmek için iyidir. Balık da halk evi diye bir yer var izmite gidince mutlaka öğreneceksiniz, orda balıkçılar var biz hep oradan alırız. Sahildeki balıkçı rrestoranları eşiniz ile gidebileceğiniz hoş yerler. Piknik için maşukiye olabilir ya da yuvacık barajı. Alışveriş icin öyle koca koca avmler beklemeyin sakın ama izmitin içi fethiye caddesi yürüyüş yolu hep dükkandir zevkle alışveriş yapılır. Içki için de barlar sokağı sanırım, pek fazla seçenek de yok zaten.

  • kablelvuku  (15.01.14 23:44:06)
en önemlilerinden biride kartepeye çıkıp kahvaltı. göl manzarası ile süper oluyor.

ben 5 ay izmit kent 3 te kaldım. güzel yer.site,güvenlikli asansörlü,yanlıs hatırlamıyorsam 8-9 katlı yeni binalardan olusuyordu. 1 ay da dünya bankasının orda tokide kaldım. orası cok uzak geldi,minibusle merkezden oraya gitmek resmen işkence. manzarası var ama beton manzarası.

kalıcak yer olarak öncelık yahya kaptan olsun.

balıkcı olarak halkevinde 1-2 yer var. restoranda yemedım ama salaş bi yerde 2-3 defa yarım ekmek yemiştim. idare eder.
meyhane de halk evinde var.

cok karısık yazmısım. kusura bakma.düzeltmeye üşendim :/
  • tadutadu  (15.01.14 23:54:05 ~ 23:56:05)
arkadaşın dediği gibi yenikent'de güzeldir yalnız dolmuşla merkeze 30-35 dakikadır. yine de alternatifler arasına alabilirsiniz. yenikent'de evler daha ucuzdur kaptan'dan. yenikent'te karar kılarsanız yardımcı olabilirim belki. ben oralardayım.

  • bu nick tam yirmi alti karakter  (16.01.14 12:06:10 ~ 12:07:02)
Yahya Kaptan Kocaelide oturabileceğiniz en iyi muhit. Ama hayvan sevmiyorsanız uzak durun derim, burda insanlar genelde kedileri köpekleri besliyor ve çok sayıda kedi köpek mevcut.

  • mutlusismankedi2015  (16.01.14 18:45:09)