sizin kediler de böyle yapıyorlar mı?

bizim afacanlar yeni bir huy edindiler. evde iki kedi ve iki kum kabı var. bunlar kafalarında bir sistem oturtmuşlar, birine sadece işiyor öbürüne sadece sıçıyorlar :) kapları temizlerken hep bir heyecan, "bakalım karıştırmışlar mı" diye meraklanıyorum, yok. bu huyu edindikten sonra hiç karıştırmadılar :) böyle yapıyor mu sizinkiler de?

Evde niye 2 kum kabi varki?

  • bilan  (15.01.14 18:02:13)
benimki alaturka tuvalete yapıyordu. ben alıştırmıştım.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (15.01.14 18:07:14)
eve ikinci kediyi alacağımız zaman "önceki kedinin kabına yapmayabilir" dediler, o yüzden iki tane yaptık öyle kaldı.

  • kül  (15.01.14 18:07:55)
3 kedi var ortam kaotik ben bile nereye işediğimi şaşırıyorum bazen :(

  • tek millet tek dil tek yuzuk  (15.01.14 18:09:45)
normalde kum kabı sayısı = kedi sayısı + 1 olmalı.
ama sizinkiler öyle bir düzen oturttuysa sorun yok.
benimkilerin de bazen biri bir kuma çiş yapıyor, diğerine kaka yapıyor.
2-3 tanesinin öyle huyları var.
  • blatta hiberna  (15.01.14 18:24:21 ~ 18:24:35)
tek kedili sistemde kedinin sinirlenip ders çalıştığım masaya gözlerimin içine bakarak çiş yapmışlığı var. milletin kedileri neler yapıyor yahu!

  • in search we trust  (15.01.14 18:25:29)
Bende de 2 tuvalet var, benim kedilerim de aynen sizinkiler gibi yapıyor. Birisine çiş, öbürüne kaka. Hiç şaşmıyor :)

  • mea maxima culpa  (15.01.14 18:31:12)
ne güzelmiş işte ya daha pratik değil mi temizlemesi böyle. sorgulama sen, bırak sıçsınlar kfalarına göre :)

  • saint marla  (15.01.14 18:49:28)
sorgulamıyorum ya, hoşuma gitti de başka pisiler de yapıyor mu diye merak ettim :)

  • kül  (15.01.14 18:53:36)
bisi soracagim ama duzeni bozmak da istemem;

kaplari degistirince nasil tepki veriyorlar? olay kabin kendisinde mi bitiyor yoksa lokasyonda mi?

ama düzen iyiymis bozmamak da gerek.

yanitimsi edit:
cok iyimis. kedilerden biri kavga edip sonra bu düzeni bozmaya kalkar mi digerine inat. merak ettim. basindan beri birden cok kaba alistirilani duydum gördüm de iki kedi anlasip sisteme dönüstürmeleri. cok hos.
  • wiillii  (15.01.14 18:54:56 ~ 19:36:19)
@wiillii ikisinde de değil. kapların yeri ara sıra değişiyor, misafir geleceği zaman salondaki kabı içeriye diğerinin yanına götürüyorum mesela, hiç yadırgamıyorlar. diyelim a kabı çişli b kabı kakalı olsun, ikisini aynı anda temizleyeyim, tekrar yapacakları zaman değiştirebiliyorlar bu eşleşmeyi :)

  • kül  (15.01.14 19:11:51)