rüya tabiri

Biraz uzun oldu kusura bakmayınız efenim..

son günlerde kuran içindeki uyumsuzlukları araştırıyordum,
nebe 33'teki ayete çok takılmıştım mesela
www.kuranmeali.org

aklımda islamla ilgili şüpheler oluşmaya başlamıştı, araştırdıkça ateistliğe doğru kayıyordum, o yolun yolcusuydum..

geçen gece rüya gördüm, kuzenim elinde silahla bizi rehin almıştı, bende kuzenim nasıl olsa diye ciddiye almazken silahla vurarak öldürdü beni, sonrasında insanların kuyruk olarak beklediği bi sırada buldum kendimi..

sonra uyandım, tekrar uyuyakaldım, bir sonraki rüyamda da rüyada ölmenin rüya tabirleri kitabında araştırıyordum. (rüyamdaki tabiri yakın zamanda öleceksin gibiydi)

Neyse, rüya tabirlerine çok inanan biri değildim ki böyle garip bir rüya gördüm için rüyada öldürülmenin tabirine baktım, sonuç beni çok etkiledi..
tabirler genelde kişinin ahlakının bozulması yönündeydi, bulamadım şimdi sonrasında şöyle bir yorumla karşılaştım, kişi "kurandan şüphe duymaya başlamıştır"

İşaret mi geldi ne oldu anlamadım, bu tabiri okuyunca feci tırstım..

Tırsmanı gerektirecek bir şey yok, bu akşam da bambaşka bir rüya görürsün geçer gider. Dünya binlerce yıldır "din" olgusundan korkulu rüyalar görüp duruyor zaten :-)

  • su ustunde yasayan balik  (15.01.14 14:19:10)
ateist olmaz senden, agnostik olursun. korkma ben rüyalara inanırım ve şimdiye kadar hiç doğru yorumlandığını görmedim. kendin yorumlamaya çalış. ölüyorsun doğru, yeni bir hayata başlayacağını düşün.

  • dirildimde geldim  (15.01.14 14:27:37)
her insan rüyasında öldüğünü görür sık sık zaten. sen kuran'dan şüphe etmeye başlayınca içinde çocukluktan gelen kabullerden dolayı bir huzursuzluk ve korku yaşamaya başlamışsın, onun etkisinde kalıyorsun bence.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (15.01.14 14:48:20)
@bugunku antremanda goz dolduran futbolcu, ben rüyamda hiç öldüğümü görmedim.

bu tarz şeyeleri işaret olarak group görmemek kişinin kendisine kalmış.

sonradan müslüman olan yabancı birinden dinlemiştim. islamiyeti ve diger dinleri araştırmış. son noktaya gelmiş. müslüman olacak mı olmayacak mı. oturmuş odasına eğer doğru din islamsa bana bir işaret ver diye dua etmiş. hiçbir şey yok. biraz beklemiş. "bi kıpırtı, bir tıkırtı, ufak bir rüzgar, korna sesi bile olur" demiş. yine ses yok. of amaaan demiş. eline kuranın mealini almış, rastgele bi sayfa açmış, ilk gördüğü "size mucize olarak kuran yeter" tarzında bi ayet olmuş. korkudan yorganın altına saklandım başta. sonra müslüman oldum diyor vs.vs.

kuranı ilk açtığında böyle bir ayet gelmesini ateistler tesadüf, müslümanlar işaret, başka dine mensup olanlar da şeytanın oyunu derler. sonuçta inanç mevzusu dolayısıyla bu size kalmış biraz. Rabbim sizi ve hepimizi hidayete erenlerden etsin.
  • yemrem  (15.01.14 15:52:20)
@yemrem'im bahsettiği video
www.youtube.com

ben ilk defa öldüğümü gördüm, ve ölümü hissettim :)
  • facebook  (15.01.14 18:44:44)