bel fıtığı mı oldum?

En yakın zamanda tabi ki dr a gidice ama önce burdan sorayım dedim. Bi haftadır fln belim çok ağrıyor, kırt kırt diye ses çıkıyor hatta. Dün de sağ bacağım uyuştu sürekli çekiliyo gibi oldu. Bel fıtığı olmuş olabilir miyim? Olduysam tedavisi nasıl ameliyat fln yazmışlar ama emin olamadım.
Ve son olarak bunun için hangi bölüme gidilir?Ankarada ctesi günü de açık özel klinik önerir misiniz?

Beyin cerrahisi bölümüne gideceksin. Bacağın belden parmak ucuna kadar çekme yapıyorsa, ağrı uyuşma karışık bir his veriyorsa muhtemelen bel fıtığı oldun. Ama omur diskinin patlamış olduğunu düşünmüyorum, yoksa ayakta bile duramazdın. Muhtemelen disklerden birinin şekli bozuldu ve sinire baskı yapıyor, bunu da fizik tedavi ve 10-15 günlük yatak istirahati ile geçirirler. Ameliyat diyen olursa da sakın itibar etme.

  • su ustunde yasayan balik  (15.01.14 13:04:25 ~ 13:04:37)
üstteki arkadaş çok güzel özetlemiş. bir de muhtemelen egzersiz falan vereceklerdir, onları uygulamaya çalış.ani hareketler yapma...

not: bel fıtığım var
  • katruska  (15.01.14 13:52:21)
beyin cerrahına gideceksin, senden mr isteyecek onu çektirip tekrar doktora gideceksin mrı inceleyip sana ne olduğunu söyleyecek.

  • pop star ajdar top star kont  (15.01.14 13:54:27)
bu performans sisteminden sonra doktorlar ameliyat yapmaya bayılıyor, ameliyat deseler bile 2 3 doktora gitmeden karar verme. şimdi fıtık ve ameliyat dedin mi insanlar bırak yeaa falan çekiyorda.

bazı durumlarda(benim başıma geldiği gibi) seçme şansın olmuyor. bacağı komple hissetmiyor ve yürüyemiyordum, bir adım ötesi felç 6 saat içinde ameliyata alacağız dedi doktor.(devlet hastanesi)

peki ameliyat oldum iyileştim mi? hayır 2 ay sonra tekrar oldum peki bu sefer iyileştim mi? hayır...
  • pop star ajdar top star kont  (15.01.14 14:09:43 ~ 14:12:25)
(bkz: bel fıtığı/@compadrito)

bu bilgiler işinize lâzım olacak.
  • compadrito  (15.01.14 14:12:21)