Dikkat! 5651 internet yasasi guncellemesi dun gece gecti

Su an sadece url tabanli engelleme olan 92. Maddesi gecti ama bugun de geri kalaninin gecmesi bekleniyor. Yani artik yazdiklariniza dikkat edin.

www.turk-internet.com
m.t24.com.tr

Ve torrent, film, dizi, porno, mac gibi yasal olmayan icerikler saglayan sitelere de girilemeyecegini hatirlayin.

"Bunlar hep cehapeee zihniyetiii cunku camileri ahiiiir yapmislaaaaar!"
Ayrica "ne oy vericem yhaaa, bana hitap eden parti yok kiiii !"

Sorusu olan vardir diye soru olarak actim.

indirilmesi devam eden torrentlerin durumu ne olacak?

"www.joyourself.com", "www.lady.omegle.com" gibi canlı görüntü sağlayan video depolamayan sitelere giriş de yasak mı?

sezen aksu'nun eski albümlerinin yüksek kaliteli versiyonları bulabileceğimiz siteler de mi yasak?
  • vfgerty  (15.01.14 06:29:54)
sorum yok dileğim var: umarım sansürcü ekşi sözlük de kapanır.

  • baldur  (15.01.14 06:36:10)
Evet, sozluk de saglam darbe yiyecek gibi. Bence butun entrylerinizin yedegini alin.

@baldur, adam hakaretten yargilandi dun. Sansur uygulamasi normal, elestirilecegi nokta ise halki bilinclendirmek yerine umursamaz davranmasiydi; mustahakini bulacak.
  • comptrol  (15.01.14 06:43:19)
Haydi geçirmişler olsun; umarım evinizde rahat rahat oturup güzel geleceğiniz için şükür edersiniz.

  • redeath  (15.01.14 07:00:19)
Ben gayet olumlu biliyorum değişikliği. Sizin sansür anlayışınızda sıkıntı var.
Esasen derdiniz sansür falan değil, AKP...
Duyurunuzun sonuna yazdıklarınız ile niyetinizi belli etmişsiniz. O kısmı yazmasaydınız sansür hakkındaki çekincelerinize ilişkin samimiyetinize inanılırdı...
  • ne nicki be  (15.01.14 07:42:14)
internette halka açık yerlerde yazdığımız şeyler kayıt altında tutulacak bunu anladık. peki gizli olması gereken şeyler? mesela attığımız email lar ya da facebook taki mesajlaşmalarımız?

  • tomofilli hasan  (15.01.14 07:45:01)
bir de şu var, bu düzenleme geçti ama teknik altyapısının oluşturulması belki aylar belki seneler alacaktır. umarım o zamana kadar bu faşist akp gider de yasaklardan kurtuluruz.

  • tomofilli hasan  (15.01.14 07:59:16)
VPN kullanmak gerekiyor artık

  • karabela  (15.01.14 08:15:35)
Aslında burda sansürden çok daha tehlikeli olan bu sansürün teknik olarak uygulanma yöntemi. Beni en çok rahatsız eden de bu. Geçen haftanın entylerinde bunu çok güzel anlatan bir yazı vardı. Özetle adamlar bizim hangi url'ye girmeye çalıştığımızı, bizim gelip giden tüm internet paketlerimizi izleyerek tespit ediyor. Bu demekki şifrelemesiz yapılan tüm paket alışverişi servis sağlayıcı dinleyebilir. Ha istese zaten dinlerdi ama yasal oluyor bu dinleme.
Yanlışım varsa düzeltin lütfen. Ayrıca artık bunu kullanın :) encrypted.google.com

  • inugard  (15.01.14 08:15:50)
Haydi dayanın 60 liraya vpn :)

  • redeath  (15.01.14 09:41:21)
of yazmasam mı cahil köpekler bilmesin gerek yok dedim ama yine duramadım.

mevzu deep packet inspection.. https değilse sitenin kullandığı protokol ayşeye gönderdiğin mesajı da ahmete gönderdiğin gülücüğü de görecek adamlar.

https olursa yırtıyo muyuz ? hayır !

ssl kandırılabilir bir mevzu hala. squid diye bok var başımızda.
bkz = squid transparent ssl interception

ttnet phorm vs bunlar olurken uyudunuz o zaman iyidi amk.

şimdi geberin.

dns diyeni sikerim. okumayı araştırmayı anlamayı öğrenin.

en son çin gibi "yurtdışına internet çıkışı yasak kendi aranda da ben duymadan konuşamazsın" dicekler o zaman mutlu olursunuz. totoş sürüsü hala kalkmış "zenin derdin akp ama taam mıı?" diye geziyo.

ak partisine 1 sana 2.
  • nudistadam  (15.01.14 10:13:15)
yasa geçti diye ona göre davranacak değiliz milyonlarca kişiye mi ceza verecekler? bu tarz saçmalıklara karşı dayanışarak direnmemiz lazım. hatta buradan bir eylem organize edebiliriz.

  • blossom  (15.01.14 10:30:54)
  • redeath  (15.01.14 10:36:33)
oyumu nudistadam'a veriyorum

yaz müdür. benim ihtiyacım var bunlara, tablonun ne kadar boktan olduğunu tüm çıplaklığı ile görmek istiyorum

ekstra olarak şunu merak ediyorum, hükümet değişse bu yasaları geri almak/değiştirmek ne kadar mümkün olacak?

başbakanlığın önüne modem fırlatayım diyorum
  • azizakin  (15.01.14 10:47:59)
ak parti doganin, siyasetin, tarihin akisina karsi durmak istiyor. ceberrut politikalarla kitleleri kontrol edebilecegini dusunuyor. bilgi caginin nasil bir sey oldugunu, bireyselligin en ilkel toplumlarda bilde artarak cogaldigini goremiyor. hala 20. yy'dan kalma merkeziyetci zihniyetle devlet yonetmeye calisiyorlar.

ben gayet rahatim. haziran'da da rahattim. istersen her eve bir tane polis koy, tarihin akisina mani olamazsin. entropi ne tayyip tanir, ne ak parti. dunya seni aylar icinde tuzla buz yapar ne oldugunu bile anlayamazsin. bizi avrupa ile ayiran en buyuk fark da bu. adamlar olayi anlamis duruma gore pozisyon aliyorlar. bizimkiler ise hala toplum muhendisligi pesinde.

ozet: ak parti kendi sonunu hazirliyor. sikinti yapacak bir durum yok.
  • bigl0rd  (15.01.14 11:04:27 ~ 11:06:36)
Dün bir internet uzmanı, arka planda bir yazılım çalışacağı için internetin yavaşlayacağını söyledi. İşte o zaman anlarız yürürlüğe girdiğini.
Ayrıca bu yasanın anayasa mahkemesinden dönmesi gerekir.

  • foxmulder  (15.01.14 13:34:06)