telefon bataryalarındaki mAh

telefonuma yeni batarya siparişi vereceğim. orijinalinde bataryam 1500 mAh. ebayde karşıma çıkan bataryalarda 2450 mAh olanlar var. nedir bu mAh ? fazla olursa ne gibi olumlu ve olumsuz etkileri olur?

amper değeri. fazla olursa daha çok depolar, daha çok dayanır. ne kadar fazla o kadar iyi.

  • icim urperiyor  (15.01.14 00:41:15)
android kullanıyorsanız ebayden polarcell alın, almanyadan geliyor, çok kaliteli ve mAh değeri orjinalden yüksek 1 haftadır kullanıyorum baya memnunum. hayır polarcellden komisyon almıyorum.

  • zebragibi  (15.01.14 00:43:50)
ne kadar çok olursa o kadar uzun gider diye biliyorum.

  • rhollor  (15.01.14 00:44:11)
Ne kadar akım basarsa batarya o kadar iyidir de , o 2450 lere filan aldanma alabılıosan orjınalını almaya bak. Alamıyorsan da orjınala yakın olanı al. O 2450 mAh gerceği vermiyor. Yok öyle bi değer aldanma hepsı aynı.

  • Kartonpiyer  (15.01.14 00:45:57)
orda yazanlar genelde yanlış değerler. ayrıca o pillerin yanma ve patlama riski yüksek. adam 1500 mah pille aynı boyutta 3000 mah pil satıyor. bu imkansız nerdeyse. he bazıları var gerçekten mah değeri doğru fakat aynı oranda pil boyutu da büyük. bunun için telefon genişleyeceğinden dolayı kendi kapaklarını da gönderiyorlar.

  • malibug  (15.01.14 00:49:38)
o kıytırık batarya şirketleri samsungdan daha iyi bir teknolojiye sahip olmadıklarına göre batarya boyutu iyice büyüyüp telefonun yapısını bozmadıktan sonra daha yüksek amper değerine sahip olma şansları yok bence.

  • fayfim  (15.01.14 00:52:39)
mAh akım değeri değil akım*saat değeridir ve toplam depolayabildiği enerjiyi gösterir. yani aynı akım değeriyle çalışan iki telefonda 1500 mAh ne kadar gidiyosa, 3000mAh onun iki katı gidecektir aynı akım değerine sahipse. Yalnız farklı bir kimyasal ya da uzay teknolojisi kullanmıyorsa mantık olarak 3000mAh lik bataryanın da 1500 mAh lık bataryanın boyut olarak iki katı olması lazım. o yüzden yalan yanlış uyduruk bataryalara inanmamak lazım..

  • yazaman  (15.01.14 00:58:31)
2700 diye aldım bende, max 1500-1600 mah çeker. Ebaydan almıştım ben de

  • dieselsingle2  (15.01.14 01:19:11)
adım akıllı firmaların bataryalarını alırsan işe yarar o mah değerleri.

milyar dolarlık sektör lan bu.

(git: mugen.co)

daha iyisini nasa yapıyo.

not : elmacıyım üçüncü parti pille işim olmaz.
etrafımdaki insanlara aldım çok.
  • nudistadam  (15.01.14 06:45:02)
1500 mah demek; saatte 1500 mili amper akım sağlayabilir demek, telefonun belli bir ihtiyacı olduğu düşünülürse, 3000 mah pil 1500 mah pil den 2 kat daha geç biter diyebiliriz.

  • ravenudon  (15.01.14 07:59:27)