Duyuru'da arama sorunu

Duyuru'da bir şey aramayı ben mi beceremiyorum yoksa düzgün çalışmıyor mu? Şimdiye kadar aramaya çalıştığım hiçbir şeyi bulamadım.
Mesela, saç ile ilgili duyuruları bulmak için arama kutusuna saç yazıp yeniden eskiye'yi işaretliyorum. İlk çıkan 3 sonuç: "ing pegasus plus - sanal kart", "en yakın arkadaş kazığı mı?", "naber gençlik?".
Börek yazınca çıkan ilk 3 sonuç: "Mutluluk hissi veren filmler", "Mustafa sarigul cemaat iliskisi", "nezaketsiz kizarkadas".
Neden böyle oluyor?

arama bölümü, tek ve kısa kelimeler için pek iyi değil dediğin gibi. ama bikaç kelime birden arayınca daha düzgün sonuçlar çıkıyor.

bir de "bağlantılı" seçeneği ile en uygun duyurulara ulaşabiliyorsun.

eskiden daha kötüydü. compu iyileştirdi. daha iyisi yapılabilir mi acaba bilmiyorum.
  • ermanen  (14.01.14 23:03:56 ~ 23:06:05)
compu bi ara aramalarda düzeltmeye gittik farklı bi algoritma kullanmaya başladık gibisinden bişiler demişti. Direk ona mesaj at bence, ben de yasıyorum aynı sıkıntıyı.

  • Solem  (14.01.14 23:04:01)
arama bölümü berbat hiç düzgün çalışmıyor güya compumaster yenilemişti arama sistemini duyurusunu yapmıştı hatta süper oldu şöyle süper bir sistem kullandık böyle güzel oldu diye ama hala aynı şekilde kullanışsız hiçbir işe yaramıyor bir fark yok.

google'da site:eksiduyuru.com/duyuru aranacakkelime şeklinde arama yapmak en iyisi.
  • disfori  (14.01.14 23:06:11)
@ermanen
Evet, bağlantılı'yı seçince daha isabetli sonuçlar verdi. Teşekkürler.

  • jacque  (14.01.14 23:23:07)