canlı hayvan ticareti

ve kötülükleri hakkında bir sunum yapacağım.

nelerden bahsedeyim sizce?

benim aklıma ilk gelen, canlı anahtarlıklar oldu, hayvan ticaretinin nereye geleceğini çarpıcı bir şekilde göstermesi açısından...
köpeklerin hayatı ticarete dönüştüğü için ensest olarak çoğaltılmaları ve sakat hayvanlarda bu yüzden oluşan artış var bir de.

başka ne olabilir böyle?
hayvan ticarei kötüdür çünkü....?

şöyle bir şey, bunun gibi film dizilerde hayvanlara muamele.

www.facebook.com

canlı anahtarlık nedir acaba?
  • kaputt  (14.01.14 12:08:41 ~ 12:11:05)
  • guvercnucusu  (14.01.14 12:10:10)
"ensest" terimini kullanmayın yalnız, kedi köpeklerde "ensest" olmaz. onlar birbirlerini anne, kardeş, baba, çocuk, amca, teyze diye kodlamıyorlar.

petshoplardan bahsedin. küçücük kafeslerde yaşamak zorunda bırakılmalarından. hijyenden...
  • m e l t e m  (14.01.14 12:10:20)
aynen ticaret olmasa da kediler anne yavru filan cinsel ilişkiye girebiliyor.

petshop bence de en büyük yeri almalı. ve aynı zamanda fiziksel zarar vermeseler de hala petshoptan alışveriş yapmaya ısrar eden "elit" insanlar. barınaklara girmeye korkan "hayvanseverler"... bu konuda yazılacak çok şey var. asıl o ticareti ayakta tutan bu talep sahipleri..

anahtarlığa aklım şaştı şu anda!!
  • kaputt  (14.01.14 12:13:20)
kastettiğim şey aynı anadan gelen hayvanların çiftleştirilmesi, hatta anne köpek ile yavrusunun çiftleştirilmesi ve bunun sebep olduğu gentik facialar da, bunu ensestten başka ne ile ifade edebilirim? inbreeding desem, tam karşılamıyor sanki...

  • guvercnucusu  (14.01.14 12:14:32)
kedilerde anayla çiftleşme sorun teşkil etmiyor, köpeklerde öyle değil. kastettiğim şey de bu. hayvan çiftliklerinde sürekli aile içi çiftleşme yapılması...

petshoplar zaten en büyük yeri alacaklar ama insanlar bu olayın petshoptan öte, meşru olduğu sürece ne boyuta gelebildiğini görsünler diye çarpıcı örnekler vermek istiyorum.
  • guvercnucusu  (14.01.14 12:16:34)
"inbreeding" soy içi üretim. siz de bundan bahsediyorsunuz sanırım. karşılıyor bence. tureng.com

  • m e l t e m  (14.01.14 12:20:35 ~ 12:21:43)
inbreeding değil ki söylediğim...
yani bir golden retriever ile golden retreverın çiftleştirilmesini değil,
aynı anne babadan gelen iki golden retrieverın çiftleştirilmesinden bahsediyorum.

tam olarak insanda "ensest" dediğimiz şey.
  • guvercnucusu  (14.01.14 12:22:29)
doğrudur, ben kediler için konuştum.

buralarda belki işinize yarayan bir şeyler çıkar, bu konuyu tartışmışlar.
googledan aratın bir de bu keywordleri kullanarak.

forum.petarkadas.com
  • kaputt  (14.01.14 12:22:39)
inbreeding oluyor işte hepsi. aile içi olduğu sürece inbreeding. genetik yakınlık olması tek şart. en.wikipedia.org

  • m e l t e m  (14.01.14 12:46:54)
Hayvanat bahceleri ve akvaryumlar

  • nwnd  (14.01.14 13:17:21)
www.banliveexport.com

canli buyukbas ve kucukbas hayvan ticaretinde telef olan hayvanlar, gumrukte beklerken susuzluktan olen, daha da fenasi ustteki link. pakistan sheep massacre diye aratirsan daha gorsel kaynaklara ulasabilirsin ya da livestock export
  • bir varmis bir yokmus  (14.01.14 13:24:58)
Şu orospu çocuğunu da kullanabilirsiniz bence:

t.co
  • spooky  (14.01.14 15:16:38)
slow loris'lerin dişlerini tırnakmakasıyla çekiyorlarmış ısıramasın diye. soyları da tükeniyor tabi.

  • innerbliss  (14.01.14 16:44:07)