zaman ı nasıl değerlendirelim??

şimdi sevgili galyalı dostlar sabah 8 - aksam 6 çalısıyorum evle işyeri arası max 1 saat yanı ben eve varınca saat 7 oluyor.Yemek ye 7 bucuk.O saat ten sonra da bır sey yapasım gelmıyor.
Ders calısmam lazım çalısamıyorum
spor yapmam lazım yapamıyorum
gecıyorum pc nın basına açıyorum duyuru yu (aksama kadar acık zaten ofıs de)
bır yandan da dızı acıyorum bakıyorum saat 11 olmus
olay bundan ıbaret
ne önerıyorsunuz??

ben de aynı vaziyetteyim. bi spor salonuna yazılmayı düşünüyorum. para vermezsem gidemicem gibi. yani evde de pilates vs yapabilirim ama spor salonuna yazılırsam sırf yazıldığım için giderim gibi

  • esek sipasi  (13.01.14 09:49:27 ~ 09:50:09)
Bilgisayarı kaldır. Dolayısıyla bilgisayar başına oturama.

Bu ihtimal dahilinde değil diyorsan ekranın üzerine "kalk git buradan" gibisinden bir uyarı yaz, farkedince rahatsız olursun.

Gibi gibi.
  • portnoi  (13.01.14 09:51:09)
Valla üç aşağı beş yukarı aynı vaziyetteyim. Haftanın bi günü dansa gitmeye başladım. Uyumadan önce e-kitap okuyorum. Geri kalanı da yaklaşık olarak aynı. Ders çalışmalı ve spor yapmalıyım ama mecal kalmıyor. O yüzden bu duyuruyu silme, güzel öneriler gelirse faydalanalım :)

  • pandispanya  (13.01.14 09:57:17)
@pandispanya modaratörlere söylıyelım ozaman yukarıda kalsın :)

  • jackies  (13.01.14 10:00:32)
kendine saat aralıkları ayarla. akşam kaçta yatıyorsun mesela? 23:00 diyelim biz.

yemek ye 19:30.

20:00de duyuruya/bilgisayara geç.

21:00de spora başla (evde yaptığını varsayıyorum)

22:30da sporu bitir, bi güzel duş yap sonra uyu/otur/bilgisayara devam.
  • brotha b  (13.01.14 10:02:14)
@madafaka
sabah 6:50 veya 7 de kalkıyorum
aksam 23 ve 24 arası da uyuyorum

@brotha b
ee ders i nezaman calısıyoruz peki
  • jackies  (13.01.14 10:10:47)
@jackies

o zaman haftanın 3 günü bilgisayar yerine ders çalış (yemekten sonra). sonra spora başla.
  • brotha b  (13.01.14 10:20:42)
Spor çantanı yanına al. Sporu halledip eve öyle git. Eve bir kere gidince çıkmak zordur.

  • arnold schwarzeneger  (13.01.14 10:27:22)
yapacağın tek şey bilgisayarı açmamak olacak. tv karşısına da oturmayacaksın. izleyeceğin film ve diziler için bir gün belirle sadece o gün aç bilgisayarı evde. iş çıkışı eve gitmeden spora gidebilirsin. bu da yardımcı olur. evdeyken kalan zamanında yapman gereken işleri görür kitap/dergi/gazete/makale okursun.

  • kakao  (13.01.14 10:51:40)
Paralı halı saha kaleciliği yap, hem spor yaparsın hem para kazanırsın hem de çevre yaparsın.

Mesela bize yarın bir kaleci lazım ve beylerbeyi şampiyondan saatliği 30 TL'ye bir arkadaş gelecek.

Bana gelmez diyorsan kitap oku, bu da bozar diyorsan yoksa bir led tv al yabancı dizi olayına gir.
  • husrevaga  (13.01.14 11:50:07)