Müslümanların lideri olsun ister miydiniz ?

Vatikan gibi bi merkez olsaydı mesela ? Temsil merci olsaydı ? İster miydiniz böyle bir şey ?

eğer hoca osurunca cemaat sıçıyorsa gerçekten, kesinlikle istemezdim...

  • loveinaflipbook  (12.01.14 21:29:33)
öyle birisi olsa kimseye yaranamazdı. iyi böyle.
zaten islamda hiçbir zaman öyle birisi olmadı, halifeler daha çok siyasi yöneticilerdi, dini değil.

  • dafuq  (12.01.14 21:30:11)
başına ben geçeceksem isterdim.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (12.01.14 21:30:23)
vatikan dünyanın başına yeterince bela zaten.. yok o bilimsel şeye izin vermeyin, yok şu yasaklansın bu eşşeğin götüne sokulsun.. klisede çocukları sikmeye devam edelim minvalinde bir yer.. müslümanlarınki daha da beter olurdu eminim.. bulaşmayalım..

  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (12.01.14 21:30:38)
temsil mercii vardı 1914 de cihat ilan etti sikine takan olmadı yine aynı taşşak oğlanı statusunde olucaksa cok keyifli olurdu.

  • the imp  (12.01.14 21:33:07)
müslümanların bu kadar birbirinden kopuk olması bence dünya için bir şans. böyle vahşi insanların tek bir çatı altında toplandıklarını düşünemiyorum bile...

  • ack3000  (12.01.14 21:40:53)
O dediğin zaten vardı ismi de halife idi. Halifelik kaldırıldı ve gereksiz bir kurumdu. Tıpkı vatikan gibi.

  • Nocturne  (12.01.14 21:42:29)
Aslında halifelik yetkisi tbmm de zaten, yani isterlerse bunu kullanabilirlerdi meclis olarak.(YANLIŞ BİR BİLGİYSE ÇEMKİRMEYİN, DÜZELTİN) ama ortadan kaldırmak en iyisi OLDU sonuçta bilmem kaç karısı, köleleri falan olan adamlar halifelik yaptı islam toplumuna(YOKSA İSLAM KÖLELİĞİ KALDIRDI DİYE BİZİ Mİ YEDİLER) bu şekilde insanların kendi kafasına yatan cemaat, tarikat, tasavvuf yada hiçbirine bulaşmadan takılması daha iyi.

  • tck35  (12.01.14 21:58:33)
zamaninda en ciddi sekilde vardi da n'oldu? 1500-1600 yildir gelisme sifir, gerileme o ye beybi.

  • merdümgiriz...  (12.01.14 21:58:41)
Sorunun basit olduğunu düşündüm ama anlamayanlar olmuş. Halifeliğin devamını ister misiniz, geçmişte var mıydı demedim. Siz istiyor musunuz dedim.

  • kegums  (12.01.14 22:32:42)
Muslumanlra vahsi diyen mesaj atsinda vahseti gostereyim

  • enter saltman benim  (12.01.14 22:59:13)
koyun muyuz çoban mı lazım bize? kime temsil edecek bizi "gerçek müslümanlık bu değil öhü :( " mü diyecek? şiddeti mi bitirecek? onu insanlar kendileri yapamazken amcanın biri mi yapacak? boş işler.

  • apartman teyze  (12.01.14 23:04:50)
yenisafak.com.tr
liderden kastımız, örnek alınacak, sözü tutulacak kişi ise o bellidir. peygamberdir kendisi. fakat bugün kimsenin kendinde bir temizlik, tertemizlik iddia etmemesi gerektiğini düşünüyorum. belki şimdiye kadar böyle biriyle karşılaşmadığımdan belki yaşım yetmediğinden, mesele önünde sonunda yazıda bahsedilen yere dayanır gibi geliyor.

  • olanlaolunmaz  (12.01.14 23:08:37)