iş kurma fikri

Hali hazırda piyasayı göz önüne alırsak ufak çaplı bir iş kurmak istesek ne üzerine çalışmak daha mantıklı olur? Örnek, spot mobilya satış, cafe ya da büfe vb... Bütçe 75bin civarı.

abi kafanızda özel bir fikir yoksa çay kahve satmayı amaçlayarak cafe açıp da işi batırmayın tek önerim budur.

  • gates  (11.01.14 23:24:43)
hizmet sektörü olabilir.. en azından mal al-sat derdi olmaz.. aç küçük ama nezih bi cafe.. büyük olmasına gerek yok.. iti, kopuğu içeri alma, tamamdır..

  • bilmemkacincinick  (11.01.14 23:25:11)
para dediğimiz şey çok da değerli değil ufak olunca. zira elinde 75bin lira parası olup fikri olmayan çok insan var. bu yüzden farklı bir iş kolu düşünmeni tavsiye ederim. sevgiler.

  • armagan  (11.01.14 23:28:18)
@armagan farklı iş kolu derken ne olabilir? İşi eşim annesi ve müstakbel eşi kurmayı düşünüyor. Bana göre boş hayaller ama engel de olamıyorum.

  • margi kleinjan  (11.01.14 23:35:36)
benim aklımda şöyle bir iş fikri var ama sermayem olmadıgı için yapamıyorum. söylememezlik de etmeyeceğim zira olur da birisi bu yazdıklarımı yaparsa fikir boşa gitmemiş olur.

1. önce italyanca ya da italian-based bir marka ismi bulunacak (cool ve ağıza oturan)
2. italya'daki deri-ayakkabı-çanta fuarları takip edilecek
3. belirlenen fuarlara gidip üreticilerden fiyat alınacak ve model katalogları toplanacak.
4. sadece isim ve bir ofis dahi olsa, bir şirket olmalı ve bu şirketi italya'daki üreticilere tanıtmak, iletişim ağı kurmak
5. avm'lerde ya da şehrin işlek caddelerinde bir dükkan kiraya tutularak, temiz ve sade bir vitrin, hoş ve açık renkli boyalı duvarlarla beraber, çanta-ayakkabı ürünleri satan bir yer açmak
6. ilk açılışta bol promosyon ve reklam yapmak
7. ürünlerin alt-orta ve yüksek kalite olması şeklinde kategorizasyon
8. düzenli ve sürekli müşterilerin gelmesi ile birlikte, mağazanın içini konsept haline getirmek ve bunu hem yeni açılacak şubelerde hem de bayilikler verilerek (ürün tedariki sende olmak kaydıyla) genişlemeci bir yatırım süreci ve ardından marka bilinirliği ve pazarda tutundurucu faaliyetler, güzel bir pazar payı yakalama ve onu koruma faaliyetleri

diyeceklerim bu kadar hakim bey
  • we miss freddie mercury  (11.01.14 23:49:59)
Para kazanmak mı istiyorsun yoksa ailenin ağzını kapatmak mı? Ağzını kapatmak istiyosan aklıllarına ilk gelen işe yatırsınlar parayı 3. Ay batarlar sende rahat edersin tek kqybın 75. Bin tl olur. Bunda da fikşr kesin eşinina nnesinin müstakbel eşinden çıkmıştır.

Para kazanmak istşyırsan ihtşyaca yönelik düşün. İnsanlar ne tüketiyor bunları gözlemle. Girişimcilik kurlsarı var kosgeb in onları takip et hibe de veriyorlar hatta ondan yararlan. Ge paranı dığru değerlendir kar elde et
  • Sskywalkeremre  (12.01.14 00:10:59)
+ kadın iç giyim

  • pisuvardandumancikartanadam  (12.01.14 10:19:44)