kokan ayakkabı v2

Merhabalar,

Geçtiğimiz günlerde ayakkabının kokusunun giderilmesi için ne yapayım sorusuna gelen cevaplar üzerine gittim utalk aldım.

Ama hacılar nasıl kullanılacak bu? nereye, ne kadar sürücem/dökücem?

Sonrasında yıkayayım mı? sileyim mi? ne yapayım?

Teşekkürler...

Ben de o duyurudan gördüm gidip aldım. Ayakkabının içine döktüm öylece. Yıkamadım, silmedim. Bıraktım.

  • onexey  (11.01.14 19:54:16)
nasıl sonuc verdi? işe yaradı mı?

ayakkabıyı kullandın mı bir daha?
  • leni 09  (11.01.14 19:56:41)
Ayakkabıyı kullandım ama açıkçası ben koktuğundan değil de kokmasın diye döktüm. Dolayısıyla kesin birşey söyleyemem. Ama ayakkabıyı çıkartınca mis gibi pudra kokusu geliyo onu söyleyebilirim.

  • onexey  (11.01.14 19:58:32)
biyerde poşetleyip buzdolabına koyun bakteriler ölünce kokunun gittiğini yazıyordu nekadar doğru bilmiyorum ama

  • mirty  (11.01.14 21:59:28)
karbonata çok etkilidir.

ayda bir akşamdan bir poşet karbonata bir tekine, bir poşeti diğer tekine dökün, 12 saat falan o halde bırakın, sonra da ayakkabıları toz kaldırır gibi birbirine vurarak silkeleyin. koku falan bırakmaz tertemiz eder.

çok sık kullandığınız, ne bileyim iki günde bir spor yaptığınız bir ayakkabı falansa 2 haftada bir yapın.
  • atesikus  (12.01.14 00:13:50)