torrenti anlayamama..

Ben bu işi anlayamıyorum efendim. Şöyle ki, utorrent yükledim, demonoid davetiyemi kaptım üye de oldum. Şimdi nasıl indireceğim ben filmi? Sözlükten okudum ama karmaşık geldi, bunun basit bir yolu yok mudur acaba?

demonoid, mininova. thepiratebay gibi sitelerden birkac kblik .torrent dosyasi indirirsin. bu dosyayi utorrent ile calistirman gerekir.

  • fspades  (08.05.09 20:22:31)
bir baska adim adim anlatim;

- utorrent'i aciyoruz.
- secenekler > tercihlere giriyoruz.
- Turkce ise Genel Ingilizce ise General sekmesine geliyoruz
- .torrent dosyalari ile iliskilendire tikliyoruz.

- torrent trackerina giriyoruz (www.thetorrentbay.org'a ornegin)
- aradigimiz filmin adini yaziyoruz (doubt 2008 -yiliyla girince daha kolay bulunur)
- cikan sonuclarin ust kosesinde bulunan IS kismina tikliyoruz (siralamayi es/kaynak sayisina gore yaptik)
- Doubt[2008]DvDrip[Eng]-FXG isminin uzerine tikliyoruz.
- yesil sekilde yazan bu torrenti indir'e tikliyoruz.
- indirdikten sonra baslat'a tikliyoruz (firefox'da cift tikliyoruz)
- karsimiza cikan utorrent penceresinde torrent'i baslat'in tikli olduguna emin olup tamam diyoruz.
- dosya inmeye basliyor.

sayet asagida kirmizi/turuncu karisimi bir ok varsa (yesil degilse) o vakit bir de port aciyoruz.

bunun icin ise www.portforward.com
  • entrapmen  (08.05.09 21:13:16)