smartphone sahibi arkadaşlar

keşke smartphone yerine eski, şarjı bir hafta giden telefonumla devam etseydim de daha uygun bir fiyata 3g'li tablet alsaydım mı diyorsunuz yoksa tablet büyük her yere taşımam ben onu smartphone iyidir mi diyorsunuz? arada kalmış biri olarak tavsiyelerinize ihtiyacım var. teşekkür ederim şimdiden.

bir smartphone, bir de yanına tablet diyorum. gerçekten...

  • loveinaflipbook  (10.01.14 13:47:52)
Tabiiki smartphone.
1.5 yıl öncesine kadar klasik cep telefonu kullanıyordum.
Şu an acil bir durumda bu aletle navigasyondan tut email okumaya kadar herşeyi çözebiliyorum.
  • quaker  (10.01.14 13:48:24)
smartphone, tablet icin 3g bağlantı abonmanlıkları daha pahalı oluyor hem.

  • nwnd  (10.01.14 13:51:10)
ipad mini 3 g li al inanmassın mont cebime sığıyor yada nexus 7 al keza oda küçük yanına bildiğin 3310 al tabletlerede 4 gb felan internet müthiş oluyor

Edit: neden smarthphone önerilir bilmiyorum şarjı az gidiyor film izlemek yada sörf yapmak yada bişileri okumal için küçük kalıyor kaldıki 3g li bi mini tabletin tek eksiği telefon özelliği (ben skypela onuda çözdüm) bazen teli almıyorum bile yanıma... (Skype yönlendirme)
  • kilimanjaro  (10.01.14 13:51:14 ~ 13:53:17)
akıllı telefon başka.

bende nokia c5-00 vardı. bir de ipod touch 4g vardı. ipod touch konuşma ve mesajlaşma özelliği hariç iphone ile yapılabilecek neredeyse her şeyi yapabiliyordu. gps yoktu bir tek ama gps ve 3g nokia telefonda olduğu için ipod ile bu verileri paylaşabiliyordum. ben ne yaptım. gittim iphone aldım. çok memnunum.
  • himmet dayi  (10.01.14 13:52:08 ~ 13:52:50)
smartphone güzel, pratik. ayrıca bir de tablet taşımak zor gelirdi, taşımazdım.

  • letheavendangered  (10.01.14 13:52:57)
büyük ekranlı bir akıllı telefon.hem artık pilleri de gittikçe gelişiyor ve şarjı uzun gidiyor.

  • MtKrt  (10.01.14 13:54:54)
Tabii ki akıllı telefon. Tablet benim ihtiyaçlarımı zerre karşılamıyor. Benim tableti kullandığım tek yer koşu bandı. Onun haricinde ihtiyaç bile duymuyorum.

  • onexey  (10.01.14 14:01:02)
Smartphone ne kadar eleştirilse de benim baya baya işime yarıyor ve her zaman iyi ki almışım dedim.Gerçi şu an kullandığım smartphone eskidi ama gene de en azından mail alıp-gönderebiliyorum internete giriyorum o bile yeteri oluyor.Bunun yanında ipod touch 4g kullanıyorum.Birinde yapamadığımı birinde yapıyorum bir şekilde halloluyor.Tabi bunun yerine hepsini tek cihazda yapabilen şeyler çıktı artık.

  • duzsac  (10.01.14 14:07:57)
yarım akıllı telefonum var. bi tabletim olsaydı diyorum. dokunmatik hiçbi şeyim yok çünkü.

ama iphone ya da android üst seviye bi telefonum olsaydı tablet gereksiz olurdu.

en güzeli smartphone+jeneratör. pili bitince smartı filan kalmıyor. şarj aleti taşımaktan daha mantıklı bence.
  • supergirl  (10.01.14 14:13:14)
akıllı telefon iyidir. ben de 2 ay öncesine kadar sony ericsson w810i kullanıyordum. Gerek yok diyordum ama alışınca aslında çok yararlı olabiliyor. Eğlenceden oyundan ziyade internetli uygulamalar(dropbox, evernote vb gibi) çok işe yarıyor. bunun yanında navigasyon ve bankacılık uygulamaları çok zaman kazandırıyor. kalan zamanda da instagrama bakabiliyoruz :)

tablet o kadar gerekli gelmiyor, general mobile discovery kullanıcısıyım, ekran galaxy s3 ayarında falan, fazlasıyla yetiyor, tablet de var evde hiç elimi sürmüyorum, bi de onu mu tşaıyacağım telefon bile büyük geliyor bana hala.
  • r_u_h  (10.01.14 14:42:24)
iyi phablet olsa fena olmaz aslında. note 3 olsa mesela.

  • armagan  (10.01.14 15:06:26)
supergirl +1

bide millet cafelerde tel şarjı derdine girmiyormu yazık o kadar uğraş heryere şarj aleti taşı

ben cevap yazmıştım fakat çoğunluğun önerileri üstüne affınıza sığınarak sormak istiyorum arkadaşlar bu dediğiniz telefonlar 1700-2100 arası değişen telefonlar ve ister inanın ister inanmayın note 3 ün pili tabletten fazla gitmeyecektir...
benim önerim ipad mini veya nexus 7 minik tablet segmentinde ve 450-700 aralığında fiyatları var gözünüzü seveyim 4 katı paraya daha az şarj ve eşşek gibi teller alıyorsunuz yapmayın... (note 3 e telefon diyen miniye tablet demesin)
  • kilimanjaro  (10.01.14 15:10:57 ~ 15:12:12)
zaten phablet diyoruz ve phablet segmenti tablet mi telefon mu ikileminde kalan tüketiciler için yapılan bir pazarlama hamlesi. yani soru da cevap da açık aslında.

ekleme: ayrıca kamera + hesap makinesi + el feneri + psp vs. vs. alarak çok daha ucuza getirilebilir ancak olay all in one olayı. o yüzden ayrı ayrı almak mantıksız.
  • armagan  (10.01.14 15:15:29 ~ 15:17:24)
pili uzun süre dayanan smartphone.

  • tururo  (10.01.14 15:27:17)
smartphone hacı.
şart oldu ya bende almalıyım artık.

  • seyduna6687  (10.01.14 15:47:58)
Bi smartphone yaninda da bi tabletim var. İkisi de iyi ki var.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (10.01.14 16:05:07)
pil konusunda ilerleme falan yok. daha uzun bir sure de olmayacak gibi.

  • bigl0rd  (10.01.14 16:09:06)