şu notebooklardan hangisi daha iyi?

artık ömrünü tamamlayan netbookumu emekliye ayırıp yerine güzel bi notebook almayı/aldırmayı planlıyorum genşler. ama sahalardan uzak kaldığım dönemlerde pc teknolojisi almış başını gitmiş, yetişmeye çalışıyorum ama yakalayamıyorum bi türlü. işten anladığını sandığım bikaç arkadaşım i5 işlemcili bak dedi ve olay yerini terk etti kalan sorularımı soramadım. kendi çapımda yaptığım araştırmalar ve fayda maliyet analizleri sonucunda şu üç modele indirdim seçeneklerimi

1) TOSHIBA Satellite C855-1R0 Intel Core i5-3210M 2.5GHZ 8GB 500GB 1GB HD7610M 15.6" Windows 8 Notebook

2) PACKARD BELL EASYNOTE TE11-HC-600TK i5-3230 2.6GHz 4GB 500GB 2GB GT710M 15.6" Windows 8 Notebook

3)SAMSUNG ATIV Book NP270E5E-X01TR i5-3230M 2.6GHz 8GB 750GB 2GB GT710M 15.6" Windows 8 Notebook

notebooklardan beklentilerim torrent indirsin, göbeğime yerleştirip ekran donmadan, pc.yi yavaşlatmadan filmleri dizileri seyrettirsin, adobe photoshop, corel draw vs programları rahatça kullandırsın ve oyun yüklediğimde sapıtıp kasıyo bu yeaa cümlesini en az 1 sene kurdurtmasın mümkünse. fiyat aralığım 1000-2000tl arası. şu an kullandığım netbook packard bell marka. aslında hala canavar gibi ama hd teknolojisinden haberi olmadığından oyun/dizi/film hususunda kendisini kullanamıyorum. packard bell'e sempatim sürmekte o yüzden listeye onu da dahil ettim ancak markası değil işlevi önemli, dolayısıyla şu 3ü 1e indirme hususunda yardımlarınızı bekliyorum. ayrıca bunların dışında aradığım özellikleri tutan ve memnun kaldığınız modeller varsa yeni seçeneklere açığım.

genelde rpg tarzı ve tomb raider, assasins creed gibi oyunlar tercih edeceğim aldığımda :) uzun zamandır ekran kartı yetmezliğinden oyun oynayamıyorum çünkü

  • kakamelsokoban  (09.01.14 09:48:28)
@madafaka 2000 sınırına dayanabilirim alıp da bi sene sonra çöp olmasın istiyorum 4 5 sene idare etsin hiç yoktan. önerilere açığım o yüzden

  • kakamelsokoban  (09.01.14 09:51:13)
@madafaka benim için marka çok önemli değil özellikleri aradığım gibi olsun yeter ama ben biraz hor kullanıyorum, sırt çantamda ben nereye pc oraya gezdireceğim. exper, casper ve lenovonun kasa ve ekranı çok hassas diye duydum o yüzden eledim. ama uydurmuşlar dersen onlara da bakarım.

linkteki güzelmiş aslında, şimdi baktım çok hoşuma gitti
  • kakamelsokoban  (09.01.14 10:15:27)
3 model dışında Dell ürün almanızı öneririm. Toshiba ve Packard bell özellikle garanti konusunda berbatlar. Samsung diğerlerine oranla daha ilgili ve alakalı. Aynı özelliklerde Dell bir Pc'yi Toshiba ve Packard bell'den daha ucuza alabilirsiniz. Samsung ile hemen hemen aynı fiyatta. Dell pc önerimin ana sebebi garanti konusunda verdikleri hizmet. Ürün ile ilgili yaşadığınız sıkıntılarda birebir verdiğiniz adrese gelip ürün tamiratı yapıp giderler. İyi günler.. Hayırlı olsun.

  • vuvuzela seven adam  (09.01.14 10:56:08)