disleksi değil, ama ne?

okuma veya anlama değil, yazma güçlüğü? lisede fark ettim bunu. geometri dersinde açı değeri olarak 45 yazamazdım. sadece 45 yazmaya çalışırken olurdu bu. kafamda 45 yazma amacı var, ama elim 5 yazardı ilk olarak. istemsiz 5 yazardım oraya, sonra fark edip sol tarafına 4 koyardım öyle 45 yazardım. bi müddet (yazı yazmakla epey işim olmadı) durağandı bu sorun benim gözümde. son zamanlarda sınavlara çalışırken falan fark ediyorum yazı olarak da tekrarlıyor bu sıkıntı. özellikle sınavlarda oluyor, zor durumda kalıyorum. mesela yazı yazarken bazı harfleri atlayıp yazmam gereken değil de sonraki harfi yazıyorum. veya bi sonraki kelimenin ilk harfini yazıyorum. bazen de 'i' harfini iki noktayla yapıyorum. yani sanırım beynim çizgi çekip nokta koymak eylemini bitmemiş addederek üstüne bi nokta daha koymak için elime komut veriyor. karışık oldu farkındayım ama ne olabilir bu? ilerler mi?

'agrafi' ye benziyor biraz tariflediğiniz.

  • mavibalık  (08.01.14 18:49:10 ~ 18:49:24)
değil sanırım hocam, çünkü 20-30 kelimede 1 harf hatası ya oluyor ya olmuyor. son zamanlarda biraz arttı gibi o yüzden araştırma çabasına girdim.

  • icim urperiyor  (08.01.14 19:19:40)
disleksi veya disleksik disgrafi

  • hohenheim of light  (08.01.14 19:48:33 ~ 19:51:03)