kedilerde alerjiye sebep olan neyse engellemek için bir aşı var mı

ya da bir tedavi. sonucunda, kedi alerjisi olan biri bizim kediden rahatsız olmasın..

kediyi doğal olarak vücudunda bulunan, hassasiyeti olmayan insanlar için zararsız olan (hastalık yapıcı değil) bir şeyden mahrum bırakacak olmanız bir yana, bir de hayvanı kimyasala boğacaksınız böyle bir şey yaparsanız.
aşılar mükemmel şeyler değiller, hayvana sürekli aşı yaptırıyorum holley ne sağlıklı falan değil olay.

ayrıca yok öyle bir şey, alerjisi olan insan antihistaminink bir ilaç kullanabilir.
  • mutevazi  (08.01.14 15:41:52)
no. saadece göz yaşarmasını falan rahatlatacak bir damla var onadron'du adı galiba

  • bradshaw  (08.01.14 16:01:06)
bana kalırsa birinin kediye alerjisi varsa kedinin değil de o kişinin tedavi olması gerekiyor.

  • peh peh peh peh peh peh peeeh  (08.01.14 16:32:56)
kedi alerjisi denen şey, evdeki kediyi sokağa atmak veya vermek için uydurulmuş bi şey.
haa tabi ki binde bir vardır bu dediğin şeyden birinde elbet. ben hiç rastlamadım ama.

  • innerbliss  (08.01.14 20:43:39)
önce kediyi yavaşça kenara bırakın.
alerjisi oldugunu düşünen kişi prick test denilen testi yaptırabilir.
orada çıkıyor kedi köpek alerjisi.
benim çıkmıştı zira çocukluğumdan beri kedi köpek beslediğim için vücut bir sekilde yeter ulan diyor sanırım.
o test sonucuna göre kişi aşı tedavisi olabiliyor.
herkeste işe yaramıyor bu tabii.
bende yaramadı ama evde kediyle kıç kıça yatıyoruz,arada şişip kabarıyorum,ilaç alıyorum geçiyor.
  • demoniclewinsky  (08.01.14 20:58:26)
valla alerji annemde var ama kadın gık demeyip katlanıyor sıpaya.

  • physcos physcos  (09.01.14 00:45:49)
alerji olayına ben de inanmıyorum.

astımlı arkadaşım 3 kediyle yaşıyor, hiçbir şey olmadığı gibi astımı daha iyi aslında.
çünkü insana iyi geliyorlar.
o kadar nanemolla olmamak lazım.

edit: inanmıyorum derken, kediyle bir arada yaşamayı dünyanın en imkansız şeyi haline getirdiğine inanmıyorum.
ayrıca "gerçekten" alerjisi olanların sayısı çok az.
söylendiği kadar çok değil yani.
  • blatta hiberna  (09.01.14 00:49:42 ~ 00:50:55)
allerpets-c diye bir ürün var amazon'dan bulabilirsin. onu haftada 1 kez falan kedinin tüylerine sürüp havluyla kurularsan alerjenleri azaltıyor. kedilere bir zararı yok, tüylerini daha az yalıyor, alerjen maddeler kedinin tüyünde değil dökülen deri hücreleri ve tükürüğünde olur. bu ürün o alerjenleri etkisiz hale getiriyor. ayrıca kedi alerjisi, köpek alerjisi, kuş alerjisi var, astım hastalarının hepsinde bu çeşit hayvan alerjisi olmayabilir, polen ya da toz alerjisi olup kedi alerjisi olmayan bir astım hastası kedi sahibi olabilir. uydurulmuş falan değil testle falan gayet somut şekilde teşhis edilebiliyor bu kedi alerjisi. bende de var, 1 yıl aşı oldum, aşılar iyi geldiği için allerpets-c'yi artık kullanmıyorum. ama aşı tedavisinden önce 6 ay kadar kullandım ve çok yararını gördüm.

  • queen of the damned  (09.01.14 16:30:50)
buradaki hayvansever yazarlar ne çok biliyor yaw :)

arkadaşlar kedi, köpek, toz, kıl, tüy allerjisi sandığınızdan çok daha fazla olan birşey. benim hem kardeşimde hemde bende allerji var ve kediyi kucağımıza aldığımız andan itibarek 15 dk geçtikten sonra hemen allerji baş gösteriyor. bende daha hafif ve katlanılır olsada kardeşimin direk astıma geçiyor ve öksürürk krizleriyle beraber nefes almakta güçlüğe kadar gidiyor. bir sürü vaka var böyle dünyada. o yüzden sikko sikko yalan söylüyorlar, sokağa atmak için uyduruyorlar laflarını söylemeyin götümüzle gülüyoruz size.
  • GibsonRules  (09.01.14 16:37:42)