Acer Laptopun Ekrani Neden Isinir

Selam bilgisayardan anlayan teknikciler,

Yeni aldigim Acer aspire v5 laptopumda, ekranin altinda "acer" yazan yerden baslayarak ekranin sag ucuna kadar olan yerde belirgin bir sicaklik var. neden olur ki bu, normal midir.

resim icin: www.google.com

laptopun sogutucusu tam buranin altinda ama kasa o kadar isinmiyor ki ekran isinsin.

bir de i7 islemcili olmasina ragmen nette dahi istedigim kadar hizli degil, fan cok calisiyor ve kismen gurultu yapiyor. bunun derdini anlamak icin bazi programlar varmis, biseylerin isisini olcuyormus, netten baktim ama her sitede farkli sey yaziyordu, siz ne tavsiye edersiniz tesekkurler.

ekran hakkında bilgim yok. fan ses çıkarıyorsa toz bağlamıştır teknik bilginiz varsa kasayı açıp fanı temizleyin. yoksa elektrik süpürgesini çalıştırıp kasanın yanlarındaki fan çıkışlarına tutun. donanım ısılarına piriform speccy indirerek bakabilirsiniz. ayrıca yeni nesil işlemciler işlem yüküne göre hızını artırır. yani yaptığınız işlemlerin gerektirdiği performansa göre hızını kademe kademe artırır max ghze kadar. eğer bilgisayar şu linktekiyse www.istanbulbilisim.com.tr işlemciniz 1.8ghz hızla başlıyor işlem yükü arttıkça max 3ghz hıza kadar artıyor.

  • zombie0  (08.01.14 04:01:03 ~ 04:05:54)
Sakin supurgeyi tutarken pc acik olmasin fani elinize alirsniz. Sicaklik olcmek icin cpuid hw monitor kullanabilirsiniz. Asiri isinma durumu switchable graphics yapilandirmalarini dogru duzgun yapilamadigi icin olabilir.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (08.01.14 04:03:48)