Alaşım Janttaki Çizik ve Çukurlar

Arkadaşlar,
Bugün otomobillerle ilgili sorduğum üçüncü soru oluyor, biliyorum ama...
Otomobilin alaşım jantlarındaki çizik ve çukurların kapatılması mümkün müdür? Yoksa tek çözüm yeni jant almak mıdır?
Mümkünse maliyeti nedir?

macunla kapatiyor onu boyacilar, ama jantin kalitesi ve ala$imdaki malzemesi de onemli bazi malzemeler macun tutmuyor. ne tur bi jant olduguna bagli maliyeti, orjinal jant kapaklari cok pahali degil ama jantin kendisi pahalidir. 300 - 500den baslar.

  • notorious  (25.05.07 13:22:00)
Jant kapağı değil, doğrudan alaşım jant.
Peki macunla kapattıktan sonra üstüne metalik boya atıyorlar mı? Yenisi gibi oluyor mu yani?

  • actionary  (25.05.07 14:39:36)
krom ya da nikelaj ise kaplama yapiyorlar ustune. ama bu dedigim kucuk cukur ve cizikler icin gecerli. catlak varsa degi$tirin. bursa sanayinde yapiyorlar :)

  • notorious  (25.05.07 16:00:53)
hatirladigim kadariyla alasimin uzerine atilan cila koruyucu vs. cizilir bu tur jantlarda.alasim kismina bisey olmaz. bu yuzden de cizilen janti bir guzel zimparaliyorlar (elle degil tabi makinasi var) sonra cila koruyucu felan tekrar surup yenisinden bile daha yeni hale getirebiliytorlar ama nerde kaca yaparlar bi fikrim yok.

  • mandayuvasi  (09.07.07 20:24:13)