arka bacaklarından biri olmayan kedi

sorum şu, daha önce binlerce kediyle haşır neşir oldum ama hiç arka bacaksız kedi bakmadım. var mıdır püf noktası? en azından pire sorunu olmamalı, sağ bacağın erişeceği yerleri kaşıyamaz diye düşündüm, pire barındırmam üzerinde ama aklıma gelmeyen çok şey olabilir. bacaksız kediye bakanınız var mı? bi ömür benimle, her ayrıntı işe yarar. mesela hareketi yaşı ilerledikçe çok çok azalır mı? yemekte kalori kısıtlamasına gideyim mi? sonuçta sürekli zıplamayacak istese bile.

biraz detay yazdım aşağıda ayrıca:

cazgır bi dişi. evde de iki dişim vardı oldular 3.

ameliyatı yapılmış, bacak tamamen ampute, hayvan sevdiriyor, koşturuyor, eğleniyor kendince. güzel yani, sorun yok, alırken farkında değildim, sokakta soğukta ıslak diye aldım eve gelince fark ettim bi bacağının olmadığını. öyle kanıksamış halini.

öncelikle, 3 bacaklı bir kediyi sokakta bırakmayıp evinize alarak kediye çok büyük iyilik etmişsiniz. çok mutlu oldum.

şuralarda yazanları faydalı bulacağınızı düşünüyorum:
www.martidergisi.com
www.sokakkedisi.net
  • m e l t e m  (07.01.14 02:11:46)
o-oo bunlar basit bi google aramasıyla çıktı sanırım. utandım şimdi. her şeyi duyuruya sormaya alışmışım :(

bunlardan başka kişisel tecrübeleri olan herkesin tavsiyesine açığım, sonuçta kediler her biri ayrı dünya hayvanlar.
  • namus ninjası  (07.01.14 02:18:16)
bir veterinere götürmeni tavsiye ederim bakımı her kediyle bir değildir sanırım. diyeceğim de zaten iki kedin varmış bilmeyeceğin şeyler değil. neyse böyle duyarlı bir davranışı takdir etmekti zaten niyetim

  • dinsiz adam  (07.01.14 02:21:31)
evet, "3 bacaklı kedi bakımı" diye tırnak işareti olmadan aramaya yapınca pek çok faydalı sonuç çıktı. dediğiniz gibi, tecrübesi olanların kendi tavsiyeleri önemli. o yüzden duyuru açmakla iyi etmişsiniz.

  • m e l t e m  (07.01.14 02:32:48 ~ 02:35:51)
bunu ben de araştırmıştım epey.
bir arkadaşımın üç bacaklı kedisi var, normal kedi bakımından hiçbi farkı olmadığını söylemişti.

üç bacaklı olduğu için yaşadıkları tek sorun kedinin ağaca tırmandıktan sonra inememesi olmuştu.

aşırı bir zorluğu yok yani.
  • mutevazi  (09.01.14 10:21:10)
valla kedi, evdeki diğer iki arkadaşından daha neşeli, daha cana yakın, daha hırçın. zannedersem kediler de insanlar gibi, mutlu olmak ya da olmamak arasında kendi tercihlerini yapıyorlar. bu manyak hem mutlu hem canavar olmayı tercih etmiş gibi ^_^

  • namus ninjası  (09.01.14 12:30:46)