yüksek lisans - alan değiştirmek

türkiyenin en iyi üniversitelerinden birisinin ingilizce öğretmenliği bölümünden mezun olmuş, aöf ve dış ticaret vs çeşitli sertifika programlarıyla alan değiştirmeye çalışan bir insanın işletme anabilim dalı programlarından birisinde tezsiz yüksek lisans yapma olasılığı nedir? (tezsiz y.l. hakkında da hiçbir bilgim yok bu arada, giriş şartları vs gibi)

aşağıdaki programlar ya da benzerleriyle ilgili bir şeyler yapmak isterim:

Pazarlama Tezsiz Yüksek Lisans
Uluslararası İşletmecilik Tezsiz Yüksek Lisans
Üretim Yönetimi ve Endüstri İşletmeciliği Tezsiz Yüksek Lisans
Yönetim ve Organizasyon Tezsiz Yüksek Lisans

bu durumdaki bir insan için ne gibi tavsiyeleriniz olurdu?

işletme hem kontenjanı fazla, hem hemen hemen her üniversitede olan bir bölüm olduğu için tezsiz yüksek lisans da üniversitelerin para gelsin mantığıyla ales-dil koşulunu sağlayan herkesi aldığı bir program olduğu için olasılığın gayet yüksek.

tezsiz yüksek lisansın giriş şartları her üniversitenin kendine özgü ama tezli kadar zorlamıyorlar. rahat rahat yaparsın.
  • instant crush  (06.01.14 22:45:12 ~ 22:45:31)
tezsiz yüksek lisans bölümlerinin çoğunda lisansa önem vermiyorlar.
İstanbul üniversitesi ve Marmara da böyle en azından.
Son yüksek lisans yönetmeliğinden sonra ise zaten bu bölümler sadece mesleki yetkinlik kazandırmaya yönelik oldu.
Akademik kariyer ile alakası kalmadı.
Diyeceğim şu ki; hangi alanda uzmanlaşmak istiyorsanız, yukarıda belirttiğiniz bölümlerin ders içeriklerine bakarak buna daha kolay karar verebilirsiniz.
  • sekilci zihniyet  (06.01.14 23:59:40)