eşyayı geri isteme

hediye durumu yok yalnız. evinde unutuyorsunuz yada geçici olarak verdiğiniz şarj aleti, kazak falan. bu yolda çok kayıp verdim :( siz nasıl geri alıyorsunuz?
edit: isteyerek yazan çıkar kesin. istiyorum 1-2 kere ama unuttum falan diyerek geçiştiriyorlar, çoğu gene getirmiyor.

alamıyorum.sahip olduğum aksesuarlarımın yüzde doksan sekizi ile elbiselerim ıvır zıvır artık yoklar.

  • bi sigara bi bacardi  (06.01.14 21:49:53)
buluşmadan önce ara "yarım saat geç kalabilirim haberin olsun, ha bi de gelirken şarj aletimi unutma" diye evden çıkmalarından önce hatırlat.

  • instant crush  (06.01.14 21:51:36)
"yaa benim denizalti sende kalmis yarin getirebilirmisin" diye hatirlat kibarca

  • exlibris  (06.01.14 22:39:33)
Son dakka hatirlatildigi halde yine unuttum modundalarsa evlerine gittiginde olum su bizim kabloyu ver ihtiyac oluyor mealinde konuyu ac. Gecistirse de nerde oldugunu bilmiyorum diye la bak iki dakka ihtiyacim var ki soruyorum de. Sonrasini usteleme..
Verdigim kitaplari(seneler sonra ki birini ben okumadan vermistim) kisnin evindeyken kutuphanede denk gelip gorup (goz gezdirdim ozellikle buldum evet toplasan zaten 10 kitap vardi :/) ya ben de bu kitaplari ariyordum uzun zamandir nerde diye, evdeyken ailenin yanindadir ailenin yanindayken evdedir herhalde diye dusunuyordum meger sendeymis. Okumussundur simdiye kadar aliyorum bunlari x kitabini okumadim ben hala diyerek kurtarmisligim var. Ahaha

  • nwnd  (07.01.14 02:36:58)