Almanca roman, hikaye, deneme, tiyatro tavsiyelerine açığım

B2+ - C1 seviyeleri arasında bir Almanca bilgim var. Okumak için tercihen Alman, olmadı Avusturyalı yazarlardan eser tavsiyelerinizi istiyorum. Kafka, Mann, Goethe diyeceksiniz, ben de onları orijinal dilinden okumak isterdim ama şu an için pek mümkün değil ne yazık ki. 20. ve 21. yüzyıl edebiyatından, daha sade bir dili olan kimseleri arıyorum.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

şu linkte www.spassamlesenverlag.de bulabilirsin çeşitli türlerde aradığın sade dilli kitaplardan, ama Türkiye'de bulman zor olsa gerek bunları, oralardan gelen birilerine 1-2 tane getirtip denemen lazım.

biraz kitap içeriklerine baktım da, B2-C1 e göre rahat okunacak türden gibi geldi bana ama açıklamada A1-B1 arası olduğu yazıyor kitapların, bir tane örnek içerik linki de yollayayım, karar vermesi daha rahat olur

www.spassamlesenverlag.de

EK: C1 seviyesinde isen sadece bir sözlük ile ilgi alanına giren-ana dilinde jargonuna-literatürüne genel itibariyle hakim olduğun bir alanla ilgili Almanca kitabı da rahatlıkla okuyabileceğini düşünüyorum. Bunu tespit etmek sana kalmış, bir de Türkiye'de eğer büyük şehirlerden birinde isen Goethe Institut en olası imkan olarak duruyor bu tür kitapları edinmek-ödünç almak için.

EK2: alternatif olarak İstanbul'da isen Türk-Alman Kitabevinde de işine yarayacak kitaplar var diyebilirim. mesela gençlik kitapları okuması daha rahat olur, gitme imkanın varsa kendin inceleyerek de hangisinin daha iyi olacağına karar verebilirsin. örnek link vereyim yine; www.tak.com.tr
  • candanag  (05.01.14 17:39:07 ~ 18:02:21)