kahvaltıda ne yiyeceksiniz?

içimden hiçbir şey yiyesim gelmiyor. dolap da boş zaten.

bir kahve içmeye karar verdim. uyanayım diye, normalde pek içmem.
kahve yanına ne yenir ki?

yumurta ve ya ekmek yemekten bıktım. krep ya da pankek yapmaya aşırı üşeniyorum.

standart kahvaltınız nasıl?

evet cumartesi evde oturan yalnız ve ezik insan klonundan soruyorum.

standart kahvaltım:

Bir kase yağsız süt+3 kaşık yulaf ezmesi+bir kuru incir+2ceviz
2 yumurta beyazı
50 gram kadar lor peyniri
Yarım domates
Bir bardak da su
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (05.01.14 01:20:38)
satın alabilirseniz donut ya da cupcake kahve ile güzel olur.

benim favori kahvaltım demleme çay ve kaşarlı simittir.

kurtarıcı kahvaltım fıstık ezmesi, muz ve süt.

ödül gibi gördüğüm kahvaltım ise demleme çay, sucuklu yumurta, bal kaymak.

kızarmış ekmek ve pınar beyaz da bir başka kurtarıcı.
  • m e l t e m  (05.01.14 01:21:39 ~ 01:23:28)
5 yımbırta (1'inin en fazla 2'sinin sarısını yiyorum)
75gr civarı yulaf ezmesi (tam bir rezalet)
200-300ml yarım yağlı süt
domates
peynir
1 ölçek protein tozu

düzenli yaptığım kahvaltı bu.

son zamanlarda yapamıyorum orası ayrı.
  • papillon7  (05.01.14 01:21:47 ~ 01:24:00)
Ton balıklı sandviç ve meyve suyu. 3 ay her sabah böyle beslendim ta ki midemle sorun yaşayıncaya kadar. Artık sadece hafta sonları yiyorum.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (05.01.14 01:22:12)
paran varsa bal/kaymak al.
taze ekmekle, bayat ekmekle, simitle falan her türlü gidiyor. kahvaltıya zaman harcamak istemediğimden hemen bi tabak çıkarır kahveyle bir iki lokma atıştırırım.

  • alaimisema  (05.01.14 01:22:19)
geç uyanırsam ve aşırı üşenirsem mercimek çorbası + urfa dürüm söylüyorum. inanılmaz gidiyor. alternatif olarak düşün.

  • japon askeri  (05.01.14 01:24:03)
alternatif oluşturabilecek bir şey değil maalesef, ama madem ne yediğimizi sormuşsun yazalım,

3 haşlanmış yumurta
çeyrek ekmek
3-5 kaşık falan yoğurt
zeytin ezmesi (zeytin yemeye üşeniyorum)
2-3 bardak su
  • der meister  (05.01.14 01:25:20)
kaşerli yımırta, ceviz, kımız.

  • hope ender  (05.01.14 01:26:27)
pankek + sarelle + süt.

zıpçık gibi ediyor yeminlen. üstüne pekmez de içtim mi akbile elveda diyebileceğimi düşünüyorum.
  • bir bucuk adana  (05.01.14 01:30:01)
biz türkler kahvaltısıyla meşhur milletizdir :))

domates peynir simit çay bile gayet güzel bence. daha nosssssssun.

bence önemli not: ama çay şekersiz olmalı.
  • only alcoholica  (05.01.14 01:32:58 ~ 01:33:06)
2 yufka var evde. yarın kırıntı peynirleri azıcık maydonozla karıştırıp tava böreği yapıcam. yanına da zeytin, domates, çay üşenmezsem 1 tane de yumurta haşlarım. azıcık da reçel olacaktı doymazsam onu da araya sıkıştırırım artık.

  • 80lerçocuğu  (05.01.14 01:33:27)
tost kahve

  • 9kuyruklukedi  (05.01.14 01:39:25)
çay simit peynir zeytin.

  • anguis  (05.01.14 01:40:38)
kahvaltı ne? annemi özledim

  • aksimetre  (05.01.14 01:42:05)
yarın kızarmış ekmek üzerine krem peynir ve acuka sürüp yiycem mükemmel oluyor. ama labne almıcaksın krem peyniri, kıvamı iyi olcak. yanında çayla oh mis.

  • mrz breezy  (05.01.14 02:02:47)
sucuklu yumurta

  • blossom  (05.01.14 02:55:36)
her daim fiks kahvaltım:

-iki dilim kızarmış ekmek (ama ekmeğin kıç kısmından uzunca kesilicek, sanki sandviç yapar gibi) üzerine tereyağı ve beyaz peynir
-portakal suyu ya da şekerli çay
-zeytin, salatalık, domates, yeşil dolma biber

bazen de canım çekerse haşlanmış yumurta. ama böyle 10 dk haşlanmış sarısı uçuk sarıya kaçmış olacak.
  • swadian prince  (05.01.14 07:10:31)
zeytin-peynir-domates
bal-kuşburnu reçeli-
tam buğday ekmeği arasına pekmez-fındık ezmesi-fıstık ezmesi
bir kase yulaf ezmesi
2 haşlanmış yumurta.
  • baldur  (05.01.14 08:39:22)
1 dene açmaylan 1 fincan yeşil çay.

yalnızken fazlası yenmiyor ya. :'(
  • teoridefeminist pratiktegeysa  (05.01.14 09:25:42)
yedi peynirli börek
omlet
bal tereyağı kaymak
domates
doğadan earl grey ya da vanilya çay
baharatlı peynirli patates kızartması
  • [silinmiş]  (05.01.14 09:26:51)
yeşil zeytin siyah zeytin
keçi peyniri tereyağı
domates sivri biber
default
bazen ceviz, yumurta, maydanoz ekliyorum
  • joepiscopo  (05.01.14 10:02:05)