veri tabanı varlık-ilişki şemaları

Merhaba
doğru düzgün kaynak bulamadım, varlık -ilişki şemasını anlatacak sağlam bir kaynak biliyor musunuz ? Kutular, oklar, kalın ince oklar vs. çok karmaşık geliyor şu an bana.
Teşekkür ederim.

veritabanı varlık ilişki diyagramı

diye arattınız mı? bissürü sonuç geliyo...
  • compadrito  (04.01.14 21:07:46)
Varlık ilişki şemalarının iki gösterimi vardır,internetten aratırsanız ikisi de karşınıza çıkar. Siz hangisini öğreniyorsanız, diğerini gördüğünüzde kafanız karışır. Bunlardan biri Chen gösterimidir ve şekli şöyledir: www.ncgia.ucsb.edu Diğeri ise Crow's Foot gösterimidir ve şekiller şöyledir: encrypted-tbn3.gstatic.com
Aratırken hangi gösterimi öğrendiyseniz, o gösterimin adını da eklerseniz, kafanızın daha da karışması engellenmiş olur.

  • aychovsky  (04.01.14 22:19:43 ~ 22:20:26)
compadrito
arattım abi öyle de arattım ama düzgün tane tane anlatan bulamadım.

aychovsky
ilki bizim işimize yarayan onun üstünden gidiyoruz. adı Chen miymiş :D iyi oldu öğrendiğim. teşekkür ederim.
  • baris daima  (05.01.14 00:41:34)