DİŞ (implant,zirkoryum)

Selam arkadaslar trafik kazası geçirdiğinden ön üst ve onun altintindaki 3 dişim kırıldı üsttekilere implant alt dislere de zirkoryum kaplama yapılacak ve bunların en iyi kalitelisiyapilmasini istedim hekim de ona göre fiyat verildi ve sali gunü ne randevuyu aldık.

Ben şeyi merak ediyorum bu kullanılan malzemenin en iyisi olup olmadıgını nasıl anlarım? (belki komik gelecek ama daha önce bilgi sahibi olmadığım bir konu) implantin ve zirkoryumun markası falan varmidir onceden öğrenip teyit ettirebileceğim

valla normal şartlarda malzemenin döküm numarasına kadar gidebilirsin ama yersiz ve biraz garip bir uğraş olur. medikal malzemeler ince elenip sık dokunuyor benim bildiğim. implant yerli değildir zaten.

bu arada aynı şekilde, trafik kazası sonrası implant yaptırmış biri olarak anlamadım ben hemen salı gününe nasıl randevu aldınız? kırılan dişin kökü temizlendikten sonra iki ay falan bekleniyor normalde?
  • john lee hooker  (04.01.14 12:21:53)
Gittiğim diğer disci orada kalan parçayı alıp 3 ay iyileşme sürecinden sonra implant i yapacagını söylemişti bu son gittiğim ise parçayı aldığı zaman o an implant yapacagını ve o sekilde kendi kendini implantin uzerini kaplayarak olacağını söyledi telden yazıyorum umarım anlatabildim :)

  • soulmate  (04.01.14 12:44:19)
anladım ancak riskli gibi geldi bana. kafanızı karıştırmak gibi olmasın ama başka bir dişçiye sorma şansınız varsa sorun bence oluyor muymuş öyle. ben kazadan iki buçuk ay kadar sonra implant operasyonuna girdiğimde damakta hala kemik oluşmamıştı. özel bir toz koyup tekrar kapattılar damağımı ve üç ay daha bekledim. senin yöntem fazla pratik eheh. ben beş ay bekledim lan :/

  • john lee hooker  (04.01.14 16:15:01)
riskli falan değil. aynı seans yapılabilir. hekiminize güvenmek zorundasınız. zirkonyumun iyisi kötüsü olmaz.

  • celalsalik  (04.01.14 16:54:29)
İmplantın da zirkonyumun da markası vardır ve önemlidir. Çin'den içeriği ve özellikleri belirsiz ucuz zirkonyumlar da ithal ediliyor. İmplant da aynı şekilde. Siz markaları öğrenip internette araştırın bence

  • dyna  (06.01.14 22:08:34)