spor ve beslenme

2-3 aydır bu şekilde besleniyorum, eksik veya yanlış olan bişeyler mi var çünkü kilo alımım resmen durdu. nutellaya hamburgere aban gibi öneriler haricinde bilinçli öneriler bekliyorum. çok su içiyorum bu arada.

bu arada bu yazdıklarım hiç şaşmayanlar, araya kuruyemiş, ton balığı ve diğer meyvelerin de girdiği oluyo.

kalkıştan yatışa doğru:
- 1 ölçek whey
- 3 yumurta (genelde yağda), beyaz peynir vb. kahvaltılıklarla birlikte.
- 1 balık yağı
- öğle yemeği et, makarna, bakliyat hangisi varsa ve salata veya yoğurt
- 1 muz
- 2-3 dilim ekmek üstü fıstık ezmesi
spor
- 1 ölçek whey
- 1 muz
- akşam yemeği et, makarna, bakliyat hangisi varsa ve salata veya yoğurt
- 1 balık yağı
- 1 muz

whey yerine daha complex bir ürün almayı deneyebilirsin. syntha 6 gibi.
öğle ve akşam yemeğinde yediğin makarna miktarını artırabilirsin.
yumurtayı 5'e çıkar, 4'ünün sadece beyazını ye.
3 muz fazla. 2 muz ye. onun yerine badem, fındık vs. ye.
fıstık ezmesinin şimdilik bir zararı yok, ama definisyon zamanında göte kaçar. senin definisyon için biraz yol kat etmen lazım. artı definisyondan önce bulk var zatti. neyse buraları pek takma. daha zamanın var.

şimdilik söyleyeceklerim bunlar.
  • papillon7  (03.01.14 20:08:38)
papillon7 5 yumurtanın 5ini komple yesem sıkıntı olur mu? kuru kemik değilim ama anatomi dersine soksalar hoca üstümden ders anlatabilir o yüzden bulk dedin bi titredim.

bi de bu syntha 6ya çok baktım on whey alırken içindeki karma protein harici olan şeyler huzursuz etti içimi, hepsi sentetik ama bu sanki daha bi katkılı gibi gelmişti bana?
  • wrench  (03.01.14 20:18:07)
2 aydir spor ve beslenme ben de yapiyorum.
toz kullanmiyorum.
yumurta haslanmis. her gun degil ama 2-3 gune bir 4 tane.
onun haricinde et tavuk balik her gun mutlaka bunlardan biri.
saglam yiyorum yalniz. bi oturusta tam tavugu goturuyorum.
ve 2 ayda 3,5 kilo aldim.
  • syangela  (03.01.14 20:26:19)
gayet iyi gözüküyor. whey yerine gainer alabilirsin(onun içinde de whey var gerçi ya).

5 yumurta sarısı zararlı olabilir sağlık için. onun mit olduğunu söyleyenler de var gerçi ama kolesterol yapar hayvan gibi diyorlar işte.

amaç kilo almaksa, bulk yapmaksa; bu diyet fazla sağlıklı gibi bana sorarsanız. yani lean kas yapacaksanız güzel ama yağ da alayım, hızlı şişeyim diyorsanız biraz daha abanmakta fayda var.
  • natnan  (03.01.14 20:33:49)
sıkıntı olur. bir kere dışkı olarak atarsın. sağlık açısından iyi değil. onu geç.

yumurtanın beyazında 3gr protein var. sarısında 3gr protein 4gr yağ var. sen 5 yumurtanın herpsini yersen 20gr civarı yağ alacaksın. kaba tabirle hamburgerden bir farkı kalmayacak.

syntha 6 iyidir. 2 kutu bitirdim ben.

sen yukarıda dediklerimi uygula, başka bir şey yapmana gerek yok. ben sadece syntha 6 ile 8kg civarı almıştım. tozunu değiştir, daha complex bir ürün al. yemek düzeni değindiğim kısımlar hariç gayet güzel.

günde kilonun 1,5-2 katı kadar protein alman gerekiyor. ek bilgi olark ekleyeyim.
  • papillon7  (03.01.14 20:44:53)
iyi ama kilo alamadığına göre daha da arttırman gerek. mesela benim beslenmem şöyle:

100 gr üzümlü, fıstıklı ekmek
4 yumurta
50 gr tam yağlı peynir
yarım litre tam yağlı süt
200 gr. makarna
400 gr tam yağlı yoğurt
2 büyük boy muz
1 porsiyon mevsim meyvesi
300 gr hindi göğüs eti
1 kase salata
2 tabak evde çıkan akşam yemeği
  • lathspell  (03.01.14 20:47:32)
öğle ve akşamki etleri 1,5 katına ya da 2 katına çıkartabilirsiniz.
kuru incir, badem, ceviz, fındık eklemesi yapabilirsiniz her güne. (arada değil)
tahin tüketebilirsiniz. (bal ilavesi ile mesela)

ayrıca direniyor da olabilir vücut. kilo verme nasıl duruyorsa her şey olması gerektiği gibi yapılmasına rağmen, alma da durabilir. "ben senden daha inatçıyım" şeklinde kafa tutmak lazım biraz da.
  • neyleyim  (03.01.14 20:52:38)
bak söylemeyi unutmuşum; yulaf ezmesi. gerçekten unutmak istenecek bir tadı var, sunta kemiriyorsun .mına koyim fakat tam bir spor dostu. "lif"

şöyle yap; 50gr yulaf ezmesinin içine yetecek kadar yarım yağlı -sıcak- süt dök. içine bir ölçek protein tozu at. böyle yaparsan tadı güze.. kimseyi kandırmayayım, tadı yine bok gibi kalıyor fakat -en azından- protein tozu yulafı daha çekilir hale getiriyor.
  • papillon7  (03.01.14 21:05:14)
hipodroma çıkmazsam iyidir valla, son ekleme için sağol :)

  • wrench  (03.01.14 21:14:49)
yulaf ezmesini pişirerek yerseniz tadı enfes bir hale geliyor.
40 gr yulaf ezmesi ve 200 ml sütü muhallebi kıvamına gelene kadar pişirin. sıcakken içine bir büyük muz doğrayın. karıştırıp afiyetle yiyin.
ben yiyemiyorum (low carb) bari siz yiyin :)
  • neyleyim  (03.01.14 21:16:30)
neyleyim, bırak pişirmeyi pezevengin omletini dahi yaptım. yok arkadaş, olmayınca olmuyor.

rica ederim. başarılar!
  • papillon7  (03.01.14 21:26:17)
bu yulafı süt muz ve balla birlikte makineden geçirip sütle içiyodum ama bebek maması gibi bi kıvamı olduğundan bi süre sonra midem almamaya başlamıştı. ben galiba yulafın miktarını kaçırıyomuşum siz 40-50 gram diyince..

  • wrench  (03.01.14 21:30:05)
normalde bir öğünde 75gr alınması gerekiyor -kime göre, neye göre? öyle işte- da sen daha önce hiç yememişsindir diye 50gr al dedim. zamanla artırırsın baabında.

  • papillon7  (03.01.14 21:36:14)