hic borcunu odeyen arkadas yok mu?

ya hep burda okuyorum herkes borc veriyor ama geri alamiyor. isin en kotu tarafi o arkadas selami sabahi kesiyor. hakkaten kalp kirici bisey. benim borcumu da arkadas hala odemedi. surekli salliyor ve muhabbet bile etmiyor. en sonunda evini basicam elemanin. isin garibi eleman turk de degil. demek ki insanoglu millet fark etmeksizin boyle dotluk yapabiliyor.

Birine borç verirsem geri gelmeyeceğini düşünerek veririm açıkçası. Kimisi getirir kimisi getirmez. Geri dönmemesini göze alamıyorsan borç vermeyeceksin.

  • onexey  (03.01.14 17:28:25)
şimdi benim bi arkadaşım vardı liseden beri tanıyorum 8 sene falan oldu hatta o arkadaşımın köyüne gittim 3-4 kez yaz tatlini beraber geçirdik hiç sahip olmadığım kardeşim gibiydi hemen hemen hergün takılırdık beraber içerdik beraber karıya giderdik yeri geldi o ısmarlardı yeri gelir ben ısmarlardım herneyse bi gün başı sıkıştı benim altınlarım vardı altın verdim buna alıp borç ödesin diye biliyordum geri gelmeyeceğini maksat birinin işi görülsün ikincisindede kredi çektim onun için lazımdı borç ve ailesinin borcuna gidecek diyordu ama yalan söylüyordu anlamıstım arabaya peşinat için aldı o parayı herneyse kredi taksitlerini ödüyordu sıkıntı yok 5 ay sonra ne selam ne sabah kaçmaya başladı iyice çektiğim parada 6BİN TL di hani sözleşmiştik dedim bak şu an çalışmıyorum kanka öde bunu yoksa hiç bi yerden dönemem herneyse ödeyecem kanka vallahi billahi falandı filandı inandık çektik ama ödemedi başka bi kredi kartımdan taksitli nakit avans çekip yatırmaya başladım iş yok güç yok dönemiyordum aksatmaya başladım öyle oldu böyle oldu herneyse dediğim gibi kimseye para verme isteyenede kardeşim cebimde şu kadar para var ancak sana bunun yarısını verebilirim de ha bu arada arabayı satıp parasını yine vermemişti onuda hatırlatayım.

  • Kozmik_Rakun  (03.01.14 17:29:55)
ha son şerefsizliğide şöyle yaptı oturduk konuşuyoruz yüzyüze dedim kanka yarın kredi taksidi var unutma tamam yarın parayı getiririm dedi o günden beri görüşmedik aileside zaten hacca gitmiş göya ilk benden (ç)alacağını ailesine anlatmıs aileside onay vermiş helal haram vs yok

  • Kozmik_Rakun  (03.01.14 17:31:58)
para verip kötü olucağına para vermeyip kötü ol. özet borc verme

  • kreider  (03.01.14 17:42:35)
borç dedin aklıma geldi, 2 yıl beraber kaldıgım sonra baska sehre giden ev arkadasım hala bana 50 tl verecek. parasında değilim ama sosyal bir deney olarak 3-4 kez 1 ay aralıklarla aradım-mesaj attım, inanılmaz bir yüzsüzlük yahu!

  • we miss freddie mercury  (03.01.14 17:55:15)
bende sanırdım ki borçları bir tek ben alamıyorum.. çok tecrübem oldu kime verdiysem alamadım.. aldıysamda aramız bozuldu.. en iyisi borç vermeyip o an size kırılmasını saglamak. çünkü ödemediğinde dostum dediğiniz kişilerle kanlı bıçaklı oluyorsunuz.. ekstradan illaki borç vermek istiyorsanız o parayı kişiliğine heba edeceksiniz .. gelmemesini göze almak gerek .. hala bana borcu olan 2 tane arkadaşım var ödeyecek gibi de durmuyorlar

  • Aşk Adamı  (03.01.14 18:05:58)
Ben varım ben! Anneme borcum olsa gününde veririm. Elektriği, aidatı bir gün geciktirsem uyuyamam, ulan kapıcı gelir isterse utanırım diye, bulur buluşturur gene veririm. Çok çok hayati bir mesele olmadıktan sonra zaten eşimden dostumdan borçh almam alırsam da ödeyene kadar kafamı yastığa rahat koyamam. Ayrıca (bkz: )www.eksiduyuru.com

  • old possum  (03.01.14 18:41:19)