[]

Deviasyon vs. Estetik Ameliyat

selam,
kuzenimin burnu epey bir problemli: deviasyon, et sismesi, egrilik ne ararsan var. gittigi plastik cerrah buna "etleri benim almam hic etik olmaz, once nefes problemini cozdur sonra istersen bana estetik ameliyat olursun" demis. hatta kendi bizzat ameliyat oldugu doktoru bile tavsiye etmis. ameliyata falan zorlamamis direk yani. kbb'cilerin dedigine gore de deviasyon, et alinmasi ameliyati falan cok ufak bir ameliyatmis. simdi bu herif subatta kbb'ciye deviasyon + et alinmasi ameliyati olup nefes problemini cozse, 1.5-2 ay sonra plastik cerraha gidip ona da estetik ameliyat olabilir mi, yoksa arada beklemek falan mi gerekiyor? 
selam, ben burun estetiği ameliyatımı kbb doktoruna yaptırdım ve çok memnunum. bence illa plastik cerrahına ameliyat olmasına gerek yok. hem deviasyon hem estetiği tek ameliyatta halledebilir.


  • sedat peker in yegeni  (03.01.14 11:04:06) 
et denen şey büyük ihtimalle konka hipertrofisidir. estetik cerrahının "etik olmaz" derken ne kastettiğini anlamadım açıkçası. ameliyathanede, konkaları yakmak için kullanılan cihazdan yoktur belki, onun için "gidin diğer sorunları halledin" demiştir. bazı operasyonlara hem kbb'ci hem plastik cerrah girer, kbb'ci nefesle ilgili problemleri düzeltir, cerrah da şekli düzeltir. deviasyon, konkanın yakılması vs. basit operasyonlar olmakla beraber, eğer estetik de yapılacaksa, bu operasyonların birlikte yapılması daha doğru olur. deviasyondan sonra burun duvarının iyileşmesi, yaraların yumuşaması vs için 1 yıl beklemek gerekiyor. bence başka bir doktordan daha görüş alın.


  • marcelorios  (03.01.14 11:11:04 ~ 11:11:37) 
ikisini aynı ameliyatta halleden bir sürü doktor var araştırın mutlaka. hiç gerek yok o kadar zahmete ve beklemeye.


  • akare  (03.01.14 12:31:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.