sucuk cig yenir mi

Marketten apikoglunun ince dlimli baton sucuklarından aldıydım. rafta yine ayni markanın tavalık sucuk yazılı baska dilimlenmis sucukları vardı..Benim aldıgım bele ince ince dilimlenmis uzerinde pisirin edin yazmıyor. cig yedim tadı guzel. ama motoru bozmayalım sonra diyorum.

motoru bozmak değil de fazla abartma çiğ et yemenin bir sürü hastalığa davet olduğunu unutma bkz:(bagirsak kurdu) daha bi çok hastalık varda aklıma bu geldi

  • hebelehübele  (05.05.09 19:52:21)
Merhaba,
Çiğ yenilir genelde tüm sucuk, salam ve sosis gibi ürünler ama, tavsiye edilmez. Çiğ yenmeleri doğru değil. Bir de eczacı bir arkadaşım salamın çiğ yenilmesinde bir sakınca olmadığını ama, sosisi ve sucuğu çiğ yemenin doğru olmadığını söylemişti.
Kolay gelsin.
  • nuage  (05.05.09 20:31:05)
pişmemiş ette kurt olma ihtimali vardır. ama bu illaki kurtlancagınız anlamına gelmez. zira herkes hayatının bi doneminde yemiştir. sosis et bile degildir zaten :) o yuzden sakın çiğ yemeyin. sosis butun atıkların toplamıdır. o yuzden ucuzdur...
içerik kesin almak isterseniz bi veterinere danışın onlar ogreniyorlar bole şeyleri..
sonuc itibariyle motor bozulmaz, yola devam. kurt da kendini belli eder zaten :)
  • turkppc  (05.05.09 20:43:16)
ben tam sucuk yediğimi biliyorum çiğ çiğ :)

  • jeanne hebuterne  (05.05.09 22:13:51)
eskiden sucuklar sucukken yenirmiş. baharatı bilmemnesi adam edermiş eti.
şimdikilere kesinlikle güvenemem bu konuda.

  • domine deyus  (05.05.09 22:52:32)
yenir ve ben çocukluğumdan beri çiğ sucuk ve kaşarla yapılan sandviçi, tosttan çok daha lezzetli bulmuşumdur. genelde kaliteli olabilir yediğim sucuklar belki ama aldığınız baton sucuklarda tavuk karışımı varsa onlar çiğ güzel olmayabilir.

  • prodeq  (05.05.09 23:45:48)
en.wikipedia.org

cig et yenir gayet. sahsen ayda 3-4 kez yiyorum su ornektekini mesela.
  • helpless  (06.05.09 17:25:56 ~ 17:26:49)
çocukken yerdim, peynirle birlikte

  • razvan rat  (25.10.14 02:37:18)
yenmez mi ya yenmez mi her türlü.ahh şimdi yanımda olsa.tavaya atsam şöyle offfff

  • bili  (25.10.14 02:39:54)
Bir sucuk uğruna beş senelik konu hortlamış hahagshdjlg

Çocukken çok yedim yaşıyorum ölmedim
  • emirkulu  (25.10.14 02:42:14)