Türkiye'de Tax Free?

italya oturma iznim var ve orada yasiyorum. turkiyeden cikarken tax free alabiliyor olmam lazim. nedir geri alinan vergi orani?

elektronik de falan bir olayi yok gerci ama, ne bileyim ornegin vatan'in haftasonu kampanyalarindan bir macbook alsam, hem taksitle odemis olsam, hem zaten kampanyali oldugundan ucuz olmus olsa, bir de ustune vergi iadesi alsam (yuzdesi ne?) cok hos olmaz miydi?

tax free pasaporta göre olmuyor mu? türk pasaportu ile türkiye'den vergi alamazsın bence.

  • ayiadam  (02.01.14 18:28:57)
birader oradan tax free alsana laptop alsana turkiyeye gelirken.te allam.

  • roadrunnerr  (02.01.14 18:40:10 ~ 18:40:28)
italyan arkadaş türkiye'ye getirilir

italyan erkek bekleyen kızlar ile tanıştırılarak padişah hayatı yaşatılır gününü gün etmesi sağlanır.

ülkeden ayrılmadan önce beraber teknoloji markete gidilir, ödeme kart ile yapılır fatura o arkadaş adına kestirilip çıkışta parası alınır
  • azizakin  (02.01.14 18:43:31)
@ayiadam; pasaporta gore degil. turk pasaportun da olsa yabanci bir ulkede ikametin varsa ve bunu belgelendirebilirsen (ornegin oturma izni kartini gostererek) tax free yapabiliyorsun.

@roadrunnerr; ab oturma izninin oldugu yerden (ve haliyle eu ulkelerinden) tax free alamiyorsun orada yerlesik oldugundan oturu. turkiyeden tax free hakkim var. ayrica italya turkiye ile ya kafa kafaya ya da daha pahali oldugundan ve turkiyede taksit gibi bir sistem oldugundan, e ustune bir de tax free oldugundan bu alisverisleri tr'de yapmak daha avantajli. ogren de gel, ondan sonra atar yaparsin. otur sifir *

@azizakin; birader kusura bakma da (bkz: sen ne konusuyosun lan degisik)

---

@melancholia;

aradigim cevap tam olarak buydu. aynen bahsettigim prosedurle yaptin degil mi, oturma iznini gostermek yetiyor?
  • no christ requires  (02.01.14 22:18:44 ~ 22:23:26)