Xbox-oyun uyumu

Türkiye'den alınmış xbox a, Amerika'dan alınmış gta 5 takılsa sorun cikar mı, oynanır mı? Teşekkürler

RF ise sorun olmaz gta5. ama standart şekilde amerikadan aldığın oyun PAL makinalarda çalışmaz

  • HasanK  (02.01.14 18:07:03)
Onlar ne demek :))

  • panda  (02.01.14 18:20:31)
PAL Avrupa ülkeleri, NTSC-U Kanada ve Amerika, NTSC-J ise Asya’da satılır. Yani Xbox 360′ınızı Amerika’dan getirtirseniz bölge kodu NTSC-U olacak ve PAL oyunları çalıştırmayacak.

RF ise sadece oyunlarda görebileceğiniz bir ibaredir. RF cihaz diye birşey olmaz. Region Free’nin kısaltılması olan RF adından da anlaşılacağı gibi 3 bölgenin cihazında da çalışabilmektedir.

-alıntıdır-
  • tek terk  (02.01.14 18:31:25)
O halde garanti olması icin rf seklinde mı Oyun almam lazım?

  • panda  (02.01.14 19:02:19)
Bence en iyisi makinenın ne olduğunu öğren, mesela bende GTA 5 var kutusuna baktım PAL yazıyormuş yani benim makina avrupa ülkesi standardında.

Eğer Türkiye'den aldıysan Xbox'ını senin makinede çok büyük ihtimal PAL'dır.

Bu durumda PAL oyunlarını rahatlıkla alabilirsin.
  • tek terk  (02.01.14 19:10:28)
Turkiye'de satilan xbox'lar Pal'dir, ABD'de satilan oyunlar NTSC'dir. yani ilke olarak oynatmaz. Ancak oyunun uzerinde Pal-Ntsc yerine Region Free yaziyorsa her makinede oynanabilir. Oyunu alirken Pal veya RF olmasina dikkat edersen sorun olmaz.

  • no avalon  (02.01.14 19:17:18)