Turkcell twitter paketi hakkında

Efenim şimdi ben hazır kartıma bu Turkcell'in Twitter paketinden aldım (aylık 3 TL). Kullanıma açıldığına dair mesaj geldi filan... Hesapta bir ay boyunca Twitter'a sınırsız girebileceğim bununla. Girmesine giriyorum da nedense hayvan gibi para yazıyor bu. Mesela az önce 2 dk twitter'a bakıp çıktım (toplam 690 kilobyte), bakiyemden 3-4 TL eksildi. Yani paketin parasını verdik, üstüne bir de çatır çatır bakiyemden yiyor. Problem ne olabilir?

Paket şu:

www.turkcell.com.tr

fotografları mı görüntülüyorsun ki? onlar paralı olsa gerek.

  • ykyt  (01.01.14 20:13:52)
Hayır foto görüntülemiyorum ykyt. Zaten foto görüntülesem 690kb'ı geçer.

  • youkoso hitori bocchi  (01.01.14 20:15:30)
Twitter Paketi sadece mobile.twitter.com adresi üzerinden yapılan bağlantılarda geçerldir. Twitter uygulamaları pakete dahil değildir.

bu kısma dikkat ettiniz değil mi? doğru adres mi?
  • xenophobe  (01.01.14 20:23:01)
Uygulama üzerinden girme. Tarayıcı üzerinden twitter'a gir bi de öyle dene.

  • c0sh_kun  (01.01.14 20:25:37)
Ha yok ben uygulama üzerinden giriyordum hep. Chrome'dan girince yazmayacak mı yani?

  • youkoso hitori bocchi  (01.01.14 20:27:56)
Tarayıcı üzerinden giripte başka sayfaya yönlendirirse. Mesela caps paylaşmışlar başka site üzerinden onu tıklarsan onlarda da ücretlendirme olur.

Kısacası tarayıcıdan gir ve o twitter anasayfasından çıkmadığın sürece problem yok.
  • c0sh_kun  (01.01.14 20:29:40)
Tarayıcı üzerinden girdim fakat işe yaradı mı yaramadı mı tam emin olamadım. Bir miktar daha girmiş olacak ki "Günlük kullanım 4TL'yi geçtiği için gün sonuna kadar 50MB kazandınız" diye mesaj geldi. Yani paket değişti şu an. Ancak eski pakete dönünce anlarım herhalde ne olup bittiğini.

  • youkoso hitori bocchi  (01.01.14 20:36:55)
Tarayıcıdan girdiğimde 2,2MB harcamış, 0,5 TL gitmiş.

Hiç para yazmaması gerekmiyor mu bunun yav?
  • youkoso hitori bocchi  (01.01.14 20:44:49)
Dostum sırf derdini çözmek için sitesinde ki detaylara baktım.

"witter Paketi sadece mobile.twitter.com adresi üzerinden yapılan bağlantılarda geçerldir. Twitter uygulamaları pakete dahil değildir. Twitter’da yer alan, Twitter dışı link ve sunuculara bağlanıp çalışan uygulama ve içerikler Twitter Paketi'ne dahil değildir.
Opera/Opera Mini, Blackberry bağlantı noktasından yapılan bağlantılar pakete dahil değildir."

Bizim söylediklerimizden ekstra başka bi bilgi yok. Blackberry kullanıyorsan BBM alman gerekiyor. Kullanmadığını varsayıyorum istersen bi müşteri hizmetlerini ara.

Ya da şuan aklıma geldi. Senin internetin açık diye uygulamaların kendini güncelliyor. Güncelleme kontrol ediyor diyeyim en azından bu yüzden internete bağlanıyor ve ücret alıyor ama sen twitterdan gitti sanıyorsun başka bi açıklaması yok bence.
  • c0sh_kun  (01.01.14 21:45:13)