Fenercell (Avea) Modem ile SIM kart problemi

Fenercell modem aldım. Birkaç gün sorunsuz internete girdim. Fakat son 3 gündür önce internete girip ardından hat kesiliyor. Bağlantı yöneticisinde (U) SIM'i takın yazıyor. Bunun nedeni ne olabilir diye müşteri hizmetlerini aradım . "SIM'i başka bilgisayarda ya da cep telefonunda deneyin bağlanabilecek misiniz bakalım" diye beni yönlendirdi müşteri temsilcisi. SIM'i telefona taktığımda önce SIM'i takın diye uyarı verdi. 5 dakika sonra da telefon açıldı ve telefondan internete girebildim. Bilgisayara tekrar SIM'ı takınca yine SIM'ı takın uyarısı verdi.

Ne yapmalıyım şimdi?
a)Modemle SIM arasında uyuşmazlık mı var çünkü başka bir avea hattını modeme takınca şakır şakır internete girebiliyorum.
b) SIM'i değiştirmeli miyim? Avea bayiine gidince SIM'i değiştirmek istediğimde incelemek için alırlar mı yoksa parasıyla yeni bir hat çıkarma imkanım var mı?

Yazdığım en uzun duyuru bu oldu sanırım. Sabırla okuyup cevaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Cevap şu olacak:
Romalı kardeşim,
SIM kartını değiştirmen gerekir.
  • simpson  (04.01.14 20:08:04)