yarım bıraktığınız kitaplar oluyor mu?

Diyelim başladınız ama hiç sarmadı ya da gerçekten iyi bulmadınız. Bırakıyor musunuz öylece? Ben kitabı yarım bırakmayı hiç sevmiyorum ama diğer türlü de eziyet oluyor bazen. Özellikle son zamanlarda 3 tane yarım bıraktığım kitap var. Alışkanlık olmasından korkuyorum?

her 5 kitaptan 3ünü yarım bırakıyorum. sonra tekrar deniyorum okumayı filan.

  • cedex  (01.01.14 14:30:23 ~ 14:30:28)
çok sıkıcı da olsa mutlaka okurum, başladıysam.

  • rock n roll  (01.01.14 14:30:37)
Ben kitabı çok seversem yarım bırakıyorum bitmesinden korktuğum için..

  • pticolo  (01.01.14 14:31:55)
çoğunlukla sarmasa bile bitirmeye çalışıyorum. bitiremediğim zamanlar olursa daha sonra tekrar okumak üzere bırakıyorum.

  • 1a2b3c4d  (01.01.14 14:32:16)
benim eşiğim 50. sayfadır. 50. sayfayı geçtiğim her kitabı bitiririm.

  • tonoto  (01.01.14 14:43:01)
Demir ökçe ve iki şehrin hikayesini bitirememiştim. o zamanlar küçüktüm çok sıkılmıştım. Birtane daha bıraktım o güzeldi ama kitap benim değildi ve adını hatırlamadığımdan devam edemedim :(

  • inugard  (01.01.14 14:48:08)
Chuck palaniyuk muydu ne carpisma partisi kitabini 120 lerde biraktim. Begenmedigim seyi devam ettirmem. Benim icin esik 100 sayfa civari.

  • ykyt  (01.01.14 15:03:53)
Birakiyorum. Eskimesin diye kapagini cok hafif acarak okurum. Ev resmen kitapci dukkanina dondu

  • duzsac  (01.01.14 16:04:00)
Mutlaka bitiriyorum kitapları.

  • rn  (01.01.14 18:12:01)
ya siz sevmediğiniz kitapları okuyarak "kitaplardan" soğuyacağınza, bırakın gitsinler. kitap okuma alışkanlığınızı kaybetmekten yeğdir. çünkü hep küçükken saçma sapan kitaplar okutulmaya çalışılan çocuklar ilerde hiçbir zaman iyi bir okuyucu olamamıştır.

bütün genellemeler yanlıştır. tabi.
  • groundhog day  (01.01.14 18:17:00)
bu yaşıma kadar bir tek ece temelkuran'ın muz sesleri kitabını yarım bıraktım. başladığım kitapları ne olursa olsun bitiririm ama muz sesleri iki yılır bitirilmeyi bekliyor.

  • kuzey li  (01.01.14 18:23:12)
düğümlere üfleyen kadınlar geçen yıldan beri elimde. (yeni yıl esprisi içermez)
dönem dönem okuyorum ama dediğim gibi eziyet oldu, bırakıyorum öyleyse.
bir de grinin elli tonunu alma gafletinde bulunmuştum, onu bıraktığım için pişman değilim gerçi.

@groundhog day fikrine inanılmaz katıldım şu anda.
  • sistem enkazı  (01.01.14 18:48:54 ~ 18:49:20)
bi kitabı yarıda bırakmanın hafıza kaybına yol açtığına dair bir batıl inancım olduğu için, sürüne sürüne de olsa bitirir, anlamaya çalışırım.

beyinde ccleaner çalıştıramadığımızdan oluyo hep bunlar.
  • Mackinaw  (01.01.14 18:58:22)