en hızlı pasaport

bulunduğun şehirden başvuru yaptıktan sonra pasaportu ankara'dan gönderiyolar ya, ben direkt ankara'daki o merkezden başvuru yapsamda çok acil lazım diyip birkaç gün içinde elden alsam falan var mı öyle bir dünya?

veya başka ne yapılabilir?

evet öyle bir dünya var. hatta istanbuldaysan fatihteki il emniyete başvuru yaparsan, pasaport hazır oldugu zaman gidip kendin alırsan 2-3 güne halloluyormuş.

  • dafuq  (01.01.14 13:00:01)
hacı zaten pasaportu maksimum 2-3 güne yolluyorlar ?

  • melancholyman  (01.01.14 13:42:03)
herhangi bir yerden basvuru yapabilirsin. gun icerisinde yapilan basvurular ankaraya gonderiliyor. eger cok cok acilse ve basvuru yaptigin yerdekileri ikna edebilirsen basvuruyu aninda da ankaraya iletebilirler.
daha sonra pasaport ankarada basiliyor ptt ile kargolanip gonderiliyor.
bu noktada sen ya da bi baskasi pasaportu teslim alabiliyor olmasi lazim. yalniz senden baska birisi alacaksa teslim alacak kisiyi bildirmen gerekiyor sanirim basvuru yaparken. bide bu isin ankarada yapildigi yer baya ters bi yerdeydi diye hatirliyorum.
  • wishmaster  (01.01.14 13:42:54)
gölbaşında pasaport daire başkanlığı var orada basılır pasaportlar gidip elden de alabilirsin. ama hemen gelir zaten eline. sen bilirsin yinede.

  • tekgozodadayasayangenc  (01.01.14 17:43:50)